Logo Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN ATP FINAŁ: Dimitrov - Goffin 7:5, 4:6, 6:3; Kontinen/Peers - Kubot/Melo 6:4, 6:2.

Aktualności

91. Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn

Na Śląsku rozegrano 91. Mistrzostwa Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2017.

Turniej był organizowany przez Fundację Radan oraz Miasto Gliwice po raz siódmy. Pula nagród w zmaganiach na kortach tenisowych przy ul. Kosynierów 6 wynosiosła 60 tys. złotych.

W singlu w finałach Katarzyna Wysoczańska pokonała Magdalenę Zajdę, a Gawron wygrał z Bartoszem Wojnarem.

W deblu po tytuły sięgnęli Paulina Czarnik i Justyna Jegiołka oraz Marcin Gawron i Mateusz Kowalczyk. W mikście najlepsi byli Agata Borgman i Błażej Koniusz.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Sokolovskaia – bye; Jegiołka – Rduch 6:0, 6:0; Bartusek – Bobik 7:5, 2:6, 6:3; (6) Wysoczańska – Kądzielewska 6:1, 6:1; (3) Oczachowska – Furmaniak 6:1, 3:6, 6:4; Siłka – Al. Schmidt 6:1, 6:1; Szczygielska – Pietras 2:6, 6:4, 7:5; (7) Zakordoniec – J. Skrzypczyńska walkower; (8) Wędrocha – D. Walczak 6:1, 6:7 (1), 7:6 (2); Pająk – Sasiak 7:5, 6:2; A. Mlazga – Niedźwieńska 6:0, 6:2; (4) Zajda – Przybylska 6:0, 6:3; Wilk – (5) J. Piątek 6:1, 6:2; Światłoń – Jurczak 6:4 6:7 (4), 6:1; Zduniak – Górczyńska 6:1, 6:4; (2) Jastrzębska – Kostka 6:1, 6:2.

Druga runda: Jegiołka – Sokolovskaia 4:6, 6:4, 6:2; Wysoczańska – Bartusek walkower; Oczachowska – Siłka 7:5, 6:2; Szczygielska – Zakordoniec 6:2, 6:1; Pająk – Wędrocha 3:6, 7:6 (5), 6:3; Zajda – A. Mlazga 3:6, 6:2, 6:1; Wilk – Światłoń 6:3, 7:5; Zduniak – Jastrzębska 7:5, 4:6, 6:3.

Ćwierćfinały: Wysoczańska – Jegiołka 5:7, 6:2, 6:3; Oczachowska – Szczygielska 6:4, 6:4; Zajda – Pająk 4:6, 6:3, 6:3; Wilk – Zduniak 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Półfinały: Wysoczańska – Oczachowska 1:6, 7:6 (13), 6:1; Zajda – Wilk 7:5, 6:0.

Finał: Wysoczańska – Zajda 1:6, 6:2, 7:5.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Drzewiecki – Sadal 6:4, 6:4; Ziomber – Krzeptowski 6:0, 6:0; Kon. Mularczyk – A. Pawlicki 3:6, 6:3, 6:2; W. Lutkowski – (8) Bedra 6:4, 3:6, 6:2; (4) P. Matuszewski – Stach 6:2, 6:2; M. Wojnar – F. Kaleta 6:2, 6:0; B. Wojnar – Śliwiński 6:2, 6:4; A. Mlazga – (6) Wrzoł 1:6, 7:5, 7:5; Gawron – (5) Janik 6:4, 6:4; Żuk – Skutella 6:2, 4:6, 6:1; Maroszek – Nazaruk 6:3, 6:1; (3) Smoła – Gryńkowski 6:3, 4:6, 6:1; Y. Wójcik – (7) Kazanowski 6:2, 6:3; Borkowski – Królik 6:3, 6:2; Dembek – Grzegorczyk 6:3, 6:1; (2) Walków – Kac. Mularczyk 6:0, 6:0.

Druga runda: Drzewiecki – Ziomber 6:3, 6:1; W. Lutkowski – Kon. Mularczyk 6:3, 6:3; M. Wojnar – P. Matuszewski 6:3, 7:5; B. Wojnar – A. Mlazga 6:0, 6:4; Gawron – Żuk 6:3, 6:3; Smoła – Maroszek 6:1, 6:1; Y. Wójcik – Borkowski 4:6, 7:5, 7:5; Walków – Dembek 7:5, 3:6, 6:3.

Ćwierćfinały: Drzewiecki – W. Lutkowski 6:3, 6:1; B. Wojnar – M. Wojnar 6:4, 3:1 i krecz Michała; Gawron – Smoła 6:3, 6:3; Walków – Y. Wójcik 6:3, 7:5.

Półfinały: B. Wojnar – Drzewiecki 6:4, 6:4; Gawron – Walków 6:2, 6:2.

Finał: Gawron – B. Wojnar 6:0, 6:1.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Czarnik/Jegiołka – bye; Furmaniak/Przybylska – Pietras/Sasiak 7:5, 6:3; Jastrzębska/Wysoczańska – (4) Piątek/Zduniak 6:2, 6:4; Oczachowska/Sokolovskaia – Światłoń/Zajda 6:2, 6:4; Jurczak/Pająk – Bobik/Siłka 6:3, 5:7, 10:7; (3) Kądzielewska/Wędrocha – bye; Skrzypczyńska/Szczygielska – Kostka/A. Mlazga 6:1, 5:7, 10:7; (2) Borgman/Wilk – bye.

Ćwierćfinały: Czarnik/Jegiołka – Furmaniak/Przybylska 6:2, 6:1; Oczachowska/Sokolovskaia – Jastrzębska/Wysoczańska 6:3, 6:1; Kądzielewska/Wędrocha – Jurczak/Pająk 6:4, 6:3; Borgman/Wilk – Skrzypczyńska/Szczygielska 6:2, 3:6, 10:3.

Półfinały: Czarnik/Jegiołka – Oczachowska/Sokolovskaia 6:4, 6:1; Kądzielewska/Wędrocha – Borgman/Wilk 7:6 (4), 7:5.

Finał: Czarnik/Jegoołka – Kądzielewska/Wędrocha 6:0, 6:1.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Gawron/Kowalczyk – bye; Janik/A. Pawlicki – Kac. Mularczyk/Y. Wójcik 6:4, 7:5; (3) P. Matuszewski/Żuk – bye; Gryńkowski/W. Lutkowski – Bedra/Maroszek 6:4, 6:3; Kon. Mularczyk/B. Wojnar – Królik/Nazaruk 6:3, 6:4; Wrzoł/Ziomber – (4) Grzegorczyk/Walków 1:6, 7:6 (11), 10:6; Borkowski/Kazanowski – F. Kaleta/Stach 6:3, 7:5; (2) Drzewiecki/Smoła – bye.

Ćwierćfinały: Gawron/Kowalczyk – Janik/A. Pawlicki 6:2, 6:0; P. Matuszewski/Żuk – Gryńkowski/W. Lutkowski 6:4, 7:6 (3); Kon. Mularczyk/B. Wojnar – Wrzoł/Ziomber 6:3, 4:6, 10:3; Drzewiecki/Smoła – Borkowski/Kazanowski 6:3, 7:5.

Półfinały: Gawron/Kowalczyk – P. Matuszewski/Żuk 7:5, 6:3; Drzewiecki/Smoła – Kon. Mularczyk/B. Wojnar 6:1, 6:1.

Finał: Gawron/Kowalczyk – Drzewiecki/Smoła 6:4, 6:4.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Sokolovskaia/Smoła – bye; Borgman/Koniusz – Pająk/Lutkowski 7:6 (8), 6:3; (4) Wilk/Janik – bye; Zajda/Pawlicki – Górczyńska/Kazanowski 6:1, 6:1; Zduniak/Nazaruk – Mlazga/Kac. Mularczyk 6:2, 1:6, 11:9; (3) Jastrzębska/Kon. Mularczyk – bye; Kądzielewska/Ziomber – Piątek/Maroszek 6:2, 6:4; (2) Przybylska/P. Matuszewski – bye.

Ćwierćfinały: Borgman/Koniusz – Sokolovskaia/Smoła 7:6 (6), 4:6, 10:7; Wilk/Janik – Zajda/Pawlicki 6:3, 7:5; Zduniak/Nazaruk – Jastrzębska/Kon. Mularczyk 6:1, 3:6, 10:2; Kądzielewska/Ziomber – Przybylska/P. Matuszewski 4:6, 7:5, 12:10.

Półfinały: Borgman/Koniusz – Wilk/Janik 6:4, 6:3; Kądzielewska/Ziomber – Zduniak/Nazaruk 7:5, 5:7, 10:6.

Finał: Borgman/Koniusz – Kądzielewska/Ziomber 6:3, 6:1.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Nazaruk – bye; Jastrzębski – Błaszczyk 6:7 (5), 6:1, 6:1; (2) Maroszek – bye; Kmiecik – (14) K. Kowal 3:6, 6:2, 6:2; (3) F. Kaleta – bye; (9) Słojewski – bye; (4) Gryńkowski – bye; Piekarek – (13) Smolak 6:0, 6:0; (5) W. Lutkowski – bye; (16) M. Wójcik – Kuś 6:1, 6:0; (6) Krawczyński – bye; (15) M. Wojnar – Kasperski 6:4, 6:0; (7) Borkowski – bye; Samojłowicz – K. Michalski 6:0, 6:0; (8) Skutella – bye; J. Głowacki – (12) Pośpiech 6:1, 2:6, 6:3.

Druga runda: Nazaruk – Jastrzębski 7:6 (3), 6:3; Maroszek – Kmiecik 6:1, 6:1; F. Kaleta – Słojewski 5:7, 6:2, 6:2; Gryńkowski – Piekarek 6:3, 6:4; W. Lutkowski – M. Wójcik 7:6 (8), 3:1 i krecz Macieja; M. Wojnar – Krawczyński 6:4, 6:3; Borkowski – Samojłowicz 6:2, 6:1; Skutella – J. Głowacki 6:0, 6:1.

Strona turnieju

Zmagania odbyły się pod patronatem naszego portalu.

Kategoria: PZT

Informujemy, iż nasza strona używa plików cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk jej odwiedzin.