Polski Tenis

WYNIKI

PEKIN WTA 1000: Świątek - Linette 6:1, 6:1; Ostapenko - Pegula 6:4, 6:2; Samsonova - Kostyuk 6:4, 6:7 (4), 7:5; SZANGHAJ ATP 1000: Kokkinakis - Fognini 6:2, 6:4; Lajovic - Wawrinka 6:4, 7:6 (7); Munar - R. Te 6:2, 6:4; Nishioka - Altmaier 6:4, 3:6, 7:6 (2); Nakashima - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (3); Sweeny - Daniel 6:2, 6:3; Zh. Zhang - Gasquet 6:1, 6:2; McDonald - Moutet 6:2, 6:3; Giron - Galan 6:4, 6:2; Marozsan - Rinderknech 7:6 (6), 6:2; Fucsovics - Yevseyev 6:4, 6:2; Hanfmann - Duckworth 6:4, 6:7 (10), 6:3; Y. Bu - Kecmanovic 6:7 (5), 6:2, 2:1 i krecz Serba.

PZT

Nowa jakość na tenisowej mapie Warszawy – klub Legia Tenis & Golf rozwija ofertę szkolenia wyczynowego

Legia Tenis & Golf powstała dwa lata temu, po wydzierżawieniu przez Legię Warszawa SA kortów tenisowych przy ulicy Myśliwieckiej 4a, należących do Miasta Stołecznego Warszawa.

Dzięki organicznej pracy całego zespołu, zaangażowaniu trenerów, pionu administracyjnego oraz wsparcia ze strony właściciela Legii Warszawa, w ramach Akademii Tenisowej Legia trenuje obecnie ponad 350 dzieci i młodzieży.

Tenis. 97. Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Bytomiu – wyniki

W niedzielę na kortach Górnika Bytom zakończyły się 97. Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Poznaliśmy już wszystkich medalistów.

W finałach singla pań faworytka Weronika Falkowska wygrała z rewelacją turnieju Martą Leśniak. W gronie panów doświadczony Paweł Ciaś pokonał utalentowanego Martyna Pawelskiego.

Tenis. 97. Narodowe Mistrzostwa Polski i MP w Tenisie Na Wózkach w Bytomiu

W niedzielę na kortach Górnika Bytom rozpoczną się 97. Narodowe Mistrzostwa Polski. Po raz pierwszy równolegle na tym samym obiekcie toczyć się będzie walka o medale krajowego czempionatu w tenisie na wózkach (indywidualnie i drużynowo).

W niedzielę rozegrane zostaną eliminacje singla, a w poniedziałek zaplanowano pierwszą rundę kobiet i mężczyzn.

Tenis. Mistrzostwa Polski U12 w Kozerkach – wyniki

Na kortach Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki w Kozerkach rozgrywane były Mistrzostwa Polski U12. 

W finałach singla Oliwia Kądzielska pokonała Wiktorię Szychowską, a Emil Drobko wygrał z Mikołajem Solarzem. W gra podwójnych po tytuły i złote medale sięgnęli Oliwia Kądzielska i Wiktoria Szychowska oraz Igor Bartnik i Jakub Nowak.  

Tenis. Postanowienia Walnego Zgromadzenia Delegatów PZT w Warszawie

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZT, które odbyło się w Warszawie, zatwierdziło działalność związku w 2022 roku oraz uzupełniło skład Zarządu PZT na dalszą część kadencji.

Wtorkowe WZD PZT rozpoczęło wystąpienie zaproszonego gościa z Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Ryszarda Madziara.

Tenis. Otwarcie nowoczesnej hali z czterema twardymi kortami w Kozerkach

W Kozerkach otwarta została nowoczesna hala z czterema twardymi kortami typu Laykold. Jest to kolejny etap rozbudowy Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, w tym ośrodka szkoleniowego PZT.

Obiekt posiada już 20 kortów, w tym pięć otwartych z trybunami. Wszystkie spełniają wymogi techniczne do organizacji międzynarodowych turniejów WTA, ATP i ITF.

Tenis. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Poznaniu – wyniki

Na kortach Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23, w których rywalizowali tenisiści urodzeni w latach 2000-2004.

W singlu triumfowali Gina Feistel i Jasza Szajrych. Srebra dla Darii Górskiej i Krzysztofa Wetoszki. W deblu wygrali: Xenia Bandurowska i Stefania Rogozińska Dzik oraz Szymon Kielan i Michał Mikuła. 

Tenis. PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2023 – początek w Gdańsku

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej odbędzie się turniej ITF W15, który rozpocznie PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2023.

Cykl będzie się składał z dziewięciu imprez rangi ITF World Tennis Tour, a współfinansują go Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Tenisowy. Mężczyźni pierwsze zawody rozegrają od 25 czerwca we Wrocławiu. 

Tenis. Uni-logistics Mistrzostwa Polski Młodzików w Gdyni – wyniki

Na kortach Arki w Gdyni odbyły się Uni-logistics Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14). W finałach singla spotkali się najwyżej rozstawieni zawodnicy. Zwyciężyli Oliwia Sybicka i Maksymilian Kwiatkowski.

Srebro wywalczyli Barbara Kostecka i Jan Urbański. W grach podwójnych triumfowali Basia Kostecka i Oliwia Sybicka oraz Vincent Fletcher i Hugo Paweł Rytelewski. 

Tenis. Mistrzostwa Polski Juniorów U18 w Łodzi – wyniki

Miejski Klub Tenisowy Łódź gościł uczestników Mistrzostw Polski Juniorów U18 w tenisie. 

W finałach singla Olivia Bergler wygrała z Orianą Gniewkowską, a Fryderyk Lechno-Wasiutyński pokonał Adama Majchrzaka. W deblu zwyciężyli: Leticia Matuszewski i Alexandra Persson oraz Piotr Czaczkowski i Filip Kosiński. W mikście najlepsi byli Olivia Bergler i Nikodem Barcik. 

Tenis. Niezwykle samodzielny i zdeterminowany Franek Goerick – trudności kształtują charakter

13-letni Franek Goerick (4 maja miał urodziny) jest wnukiem wicemistrzyni Polski Aliny Zdun i synem instruktorki Anny Goerick. Tenis ma w genach. 

Przygodę z białym sportem rozpoczął nieco później niż rówieśnicy. Najpierw ćwiczył w sali SP nr 6 w Braniewie, a następnie w Akademii Tenisa Braniewo. Przez kolejne dwa lata grał z powodzeniem w turniejach w Trójmieście.  

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 Kobiet w Kaliszu – wyniki

Klub Sportowy Calisia Tenis Pro Kalisz gościł uczestniczki Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W finale singla Joanna Zawadzka pokonała Valerię Darashuk. W półfinałach odpadły Ewa Czapulak i Karolina Mazurek. W grze podwójnej triumfowały Valeria Darashuk i Asia Zawadzka. Drugie były Maja Bajorek i Ewa Czapulak. 

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 w Bielsku-Białej – wyniki

BKT Advantage Bielsko-Biała gościło uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W finałach singla Zuzanna Bednarz pokonała Katarzynę Wysoczańską, a Maciej Smoła wygrał z Mateuszem Cisło. W deblu triumfowali: Weronika Domańska i Emilia Durska oraz Maciej Smoła i Jakub Strzelecki. 

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 w Sobocie – wyniki

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W Wielkopolsce w finałach singla Ada Piestrzyńska pokonała Valerię Darashuk, a Kacper Szymkowiak wygrał z Kacprem Królikowskim. W deblu panów najlepsi byli Sebastian Brzeziński i Przemysław Michocki.