Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA: Kanada - Australia 2:0, Shapovalov - Kokkinakis 6:2, 6:4; Auger-Aliassime - De Minaur 6:3, 6:4; MONTEVIDEO WTA 125: Shnaider - Jeanjean 6:4, 6:4.

PZT

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2022 w Bytomiu – wyniki

KS Górnik Bytom gościł uczestników turnieju Halowego Pucharu Polski 2022. Na Górnym Śląsku walczyli mężczyźni. 

Najwyżej rozstawieni zostali: Szymon Kielan, Juliusz Bienkiewicz, Paweł Ciaś i Sandro Szic. I to oni zameldowali się w półfinałach. W finale Kielan wyraźnie pokonał Ciasia. W grze podwójnej najlepsi byli Piotr Czaczkowski i Gabriel Matuszewski.

Tenis. Halowy Supermasters PZT 2022 do lat 11 w Toruniu – wyniki

Na kortach Przy Skarpie 4 w Toruniu odbył się Halowy Supermasters PZT 2022 do lat 11. 

W turnieju walczą czołowi tenisiści klasyfikacji (po dziesięciu w gronie dziewcząt i chłopców). W finałach Lilly Jędrzejak (Calisia Tenis Pro Kalisz) wygrała z Oliwią Kądzielską (Krzycka Park Wrocław), a Mikołaj Solarz (SOLDI Niepołomice) pokonał Emila Drobko (STK Sopot). 

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2022 w Bielsku-Białej – wyniki

BKT Advantage Bielsko-Biała był organizatorem turnieju Halowego Pucharu Polski 2022. W zawodach rywalizowały tylko kobiety. 

Z jedynką była rozstawiona Aleksandra Wierzbowska, ale odpadła w ćwierćfinale. W finale Joanna Zawadzka wygrała z Weroniką Domańską. W grze podwójnej triumfowały Natalia Pietras i Karolina Skowrońska. Drugie były Leticia Matuszewski i Aleksandra Węgrzyn. 

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego

Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym. Jego rezygnacja została przyjęta jednogłośnie.

Zgodnie z wakatem na stanowisku Prezesa, Zarząd w trakcie posiedzenia podjął także w głosowaniu tajnym uchwałę o wyborze nowego włodarza. Został nim Dariusz Łukaszewski.

Tenis. Oliwia Sybicka i Jan Urbański trenują w Akademii IMG

Oliwia Sybicka i Jan Urbański w 2021 roku zostali mistrzami Polski do lat 12. Wywalczyli nie tylko tytuły i złote medale, ale też dwutygodniowy pobyt w Akademii IMG.

Ze względu na COVID-19 pobyt na Florydzie długo nie był możliwy. W listopadzie Polacy uczestniczą w treningach pod okiem szkoleniowców Akademii IMG i trenera kadry U14-16 Pawła Bojarskiego.

Tenis. Halowy Puchar Polski 2022 – turniej w Sobocie – wyniki

Na kortach w wielkopolskiej Sobocie odbył się trzeci turniej tegorocznej edycji Halowego Pucharu Polski 2022. Poprzednie zawody odbyły się w Kaliszu.

Najwyżej rozstawieni w Sobocie zostali Laura Koralnik i Juliusz Bienkiewicz. W finale pań Jelizaveta Kotliar wygrała z Katarzyną Wysoczańską. W gronie panów po tytuł sięgnął Paweł Ciaś. Drugie miejsce zajął Jasza Szajrych. 

Tenis. Halowy Puchar Polski Mężczyzn 2022 w Kaliszu – wyniki

Klub Sportowy Calisia Tenis Pro Kalisz gościł uczestników Halowego Pucharu Polski 2022. Tym razem walczyli mężczyźni.

W finale singla Gabriel Matuszewski pokonał Sandro Szica. W półfinałach zagrali Mikołaj Lis i Juliusz Bienkiewicz. W grze podwójnej triumfowali Piotr Sowiński i Dawid Wiśniewski. Drudzy byli Dariusz Kuczyński i Maciej Matuszczyk.

Tenis. Halowy Puchar Polski Kobiet 2022 w Kaliszu – najlepsza Aleksandra Zuchańska

W Kaliszu rozpoczęła się kolejna edycja Halowego Pucharu Polski, który składa się z sześciu turniejów (po trzy kobiet i mężczyzn). 

Jako pierwsze rywalizowały panie. W finale singla faworytka zawodów Aleksandra Zuchańska wygrała z rozstawioną z dwójką Orianą Gniewkowską. W deblu triumfowały Waleria Darashuk i Katarzyna Wysoczańska. 

Tenis. Międzynarodowe konsultacje kadry U11 w Zielonej Górze

Młodzi tenisiści z Polski i Wielkiej Brytanii trenowali wspólnie w Zielonej Górze w ramach konsultacji szkoleniowych U11.

Pomysł Polskiego Związku Tenisowego spodobał się brytyjskiemu Lawn Tennis Association, która wyznaczyła ośmioosobową grupę swoich utalentowanych zawodników, a sparing obu drużyn zakończył się remisem 14:14. 

Tenis. Halowy Puchar Polski 2022 ruszy 29 października

Już 29 października rozpocznie się kolejna edycja Halowego Pucharu Polski, który będzie składał się z sześciu turniejów (po trzy kobiet i mężczyzn). 

Inauguracja zaplanowana jest w dniach w Kaliszu, gdzie powalczą tenisistki. Tydzień później na tych samych kortach zagrają zawodnicy. Następnie zawody odbędą się w Sobocie, Bytomiu i Bielsku-Białej. 

Mistrzostwa Polski Trenerów Tenisa 2022

Na kortach Arki w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Trenerów Tenisa 2022. Po złote medale w singlu sięgnęli: Anna Powąska, Radosław Nijaki, Mariusz Gosik, Tomasz Tempczyk i Roman Wędrocha. 

W deblach najlepsze były duety: Martyna Majewska/Katarzyna Szulc, Przemysław Kwasiborski/Paweł Lipka, Dariusz Gajewski/Piotr Żaboklicki. W mikście wygrali Małgorzata Kowalskia i Rafał Kiliański. 

Piąty Narodowy Dzień Tenisa odbył się w czternastu polskich miastach

Tenisowe pikniki dla całych rodzin, pokazowe gry i treningi z udziałem czołowych zawodników Orlen PZT Team, bezpłatne konsultacje z trenerami, turnieje deblowe, konkursy, rywalizacja dzieci w Kinder Joy of moving Tenisowej Talentiadzie, integracyjne pokazy Blind Tennisa.

Tak wyglądała piąta edycja Narodowego Dnia Tenisa w czternastu miastach Polski.

Narodowy Dzień Tenisa już 4 września w 14 miastach w Polsce

Narodowy Dzień Tenisa obchodzi w tym loku pięciolecie. Dwukrotnie gościł na Stadionie Narodowym, a od trzech lat odbywa się w różnych miejscach tego samego dnia.

W tym roku 4 września wydarzenie zaplanowano w aż 14 miastach. A będą to: Bytom, Gdańsk, Kalisz, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Puławy, Szczecin, Stalowa Wola, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

Tenis. W sobotę otwarcie kortu centralnego NCS PZT w Kozerkach

W sobotę o godz. 14 nastąpi otwarcie kortu centralnego i Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim (ul. Jowisza 92).

Wezmą w niej udział przedstawiciele władz państwowych, Minister Sportu i Turystyki i grupa parlamentarzystów. Około godz. 14.30 rozpocznie się gra pokazowa Urszuli Radwańskiej z Martyną Kubką.