Polski Tenis

WYNIKI

MIAMI: Pegula - Potapova 4:6, 6:3, 7:6 (2); Rybakina - Trevisan 6:3, 6:0; Linette/Pera - Begu/Kalinina 6:3, 7:6 (5); Alcaraz - T. Paul 6:4, 6:4; Fritz - Rune 6:4, 6:2; Ruusuvuori - van de Zandschulp 4:6, 6:4, 7:5; Sinner - Rublev 6:2, 6:4; Eubanks - Mannarino 7:6 (2), 7:6 (5); Medvedev - Halys 6:4, 6:2; F. Cerundolo - Sonego 3:6, 6:3, 6:2; Khachanov - S. Tsitsipas 7:6 (4), 6:4.
Canal+

PZT

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 w Bielsku-Białej – wyniki

BKT Advantage Bielsko-Biała gościło uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W finałach singla Zuzanna Bednarz pokonała Katarzynę Wysoczańską, a Maciej Smoła wygrał z Mateuszem Cisło. W deblu triumfowali: Weronika Domańska i Emilia Durska oraz Maciej Smoła i Jakub Strzelecki. 

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 w Sobocie – wyniki

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W Wielkopolsce w finałach singla Ada Piestrzyńska pokonała Valerię Darashuk, a Kacper Szymkowiak wygrał z Kacprem Królikowskim. W deblu panów najlepsi byli Sebastian Brzeziński i Przemysław Michocki.

Tenis. Czech-Polish Friendship Tour 2023

W sobotę w Pszczynie i Bielsku Białej ruszyła druga edycja polsko-czeskich turniejów dla młodzieży do lat 12. W Czech-Polish Friendship Tour 2023 rywalizacja zostanie rozszerzona o kategorię wiekową U14. Partnerem Głównym cyklu jest Strefa Tenisa.

Ten cykl odbywa się dzięki bliskiej współpracy PZT z Czeskim Związkiem Tenisowym, a współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 w Bytomiu – wyniki

Na kortach Górnika Bytom odbył się kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W singlu triumfowali Zuzanna Bednarz i Kacper Szymkowiak. W finałach pokonali Alicję Formellę i Karola Filar. W deblu zwyciężyli: Ewa Czapulak i Zuzanna Kubacha oraz Filip Bojko i Przemysław Michocki. 

Tenis. Przedstawiamy aktualny skład PZT Team w 2023 roku

PZT Team, program Polskiego Związku Tenisowego współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, się rozrasta. Przedstawiamy aktualny skład Teamów A i B.

Powołania do Teamu A otrzymało 12 zawodników, a jego skład to ciekawa mieszanka doświadczenia i młodości. Znaleźli się w nim: Magdalena Fręch, Weronika Falkowska, Kacper Żuk, Daniel Michalski i Jan Zieliński.

Tenis. Halowy Puchar Polski 2023 w Chorzowie – wyniki

Starochorzowskie Centrum Sportu Sokół było organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet i Mężczyzn, który odbył się w ramach Halowego Pucharu Polski 2023.

W finałach singla w Chorzowie Joanna Zawadzka wygrała z Amelią Paszun, a Juliusz Bienkiewicz pokonał Karola Filara. W deblu najlepsi byli: Ewa Czapulak i Amelia Paszun oraz Kacper Czyrek i Kacper Szymkowiak. Na kort do zmagań turniejowym po ponad siedmioletniej przerwie wrócił Piotr Gadomski. Odpadł w 1/8 finału.  

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski do lat 16 w Toruniu – wyniki

Na kortach przy ul. Przy Skarpie 4 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 16. 

W finałach singla Inka Wawrzkiewicz wygrała z Julią Kołodziejską, a Kacper Knitter pokonał Jakuba Januchowskiego. W grach podwójnych triumfowali: Nadia Affelt i Inka Wawrzkiewicz oraz Antoni Kasperski i Jan Sadzik. Srebro dla Julii Kołodziejski i Leny Rajcy oraz Jana Chłodnickiego i Jana Kluczyńskiego.

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12 w Bielsku-Białej – wyniki

Na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12. Po złoto sięgnęli Oliwia Kądzielska i Mikołaj Solarz. 

Srebro wywalczyli Lilly Jędrzejak i Mikołaj Arent. W grach podwójnych triumfowali: Oliwia Kądzielska i Antonina Zielińska oraz Igor Bartnik i Jakub Nowak. Wicemistrzami zostali Anna Baran, Blanka Wasiela, Mikołaj Solarz, Emil Drobko.

Tenis. Dziesięciu zawodników w PZT Team A

Dziesięciu tenisistów znalazło się w PZT Team A już na początku 2023 roku. Niektórzy z nich – jak Maja Chwalińska, Maks Kaśnikowski, Martyn Pawelski i Olaf Pieczkowski – odebrali nominacje z rąk Davida Haggerty’ego, szefa ITF. 

– Oprócz obecnej tu czwórki, w Teamie A znaleźli się: Magdalena Fręch, Weronika Falkowska, Daniel Michalski i Kacper Żuk oraz juniorzy Weronika Ewald i Tomasz Berkieta – mówi Dariusz Łukaszewski, prezes PZT.

Tenis. Prezes ITF Dawid Haggerty był w Warszawie na zaproszenie PZT

David Haggerty, prezes Międzynarodowej Federacji Tenisowej, odwiedził Warszawę na zaproszenie PZT. Spotkał się z zarządem związku i wręczył zdolnym graczom nominacje do PZT Team A.

– To moja druga wizyta w Warszawie, poprzednio byłem tu pięć lat temu. Widzę, że miasto się trochę zmieniło, ale przede wszystkim polski tenis jest w zupełnie innym miejscu – powiedział Haggerty.

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 w Lesznie – wyniki

Na kortach Leszno Tenis Klubu rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18. Triumfatorami zostali Daria Górska i Nikodem Barcik.  

W finałach pokonali odpowiednio Amelię Paszun i Piotra Czaczkowskiego. W deblu najlepsi byli: Olivia Bergler i Daria Górska oraz Jakub Jędrzejczak i Dorian Juszczak.

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików U14 w Pszczynie – wyniki

Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna gościło uczestników Halowych Mistrzostw Polski Młodzików U14. 

W finałach singla Barbara Kostecka wygrała z Oliwią Sybicką, a Jan Urbański pokonał Maksymiliana Kwiatkowskiego. W deblu zwyciężyli: Basia Kostecka i Oliwia Sybicka oraz Jan Skrzyński i Jan Urbański. 

Tenis. Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów w Pszczynie – wyniki

Na kortach Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów (do lat 18). 

W singlu zwyciężyli Barbara Straszewska i Jakub Krawczyk. W finałach zagrali Zuzanna Frankowska i Adam Majchrzak. W grach podwójnych triumfowali: Zuzanna Frankowska i Karolina Gołda oraz Tobiasz Sopoliński i Marcel Weiner.

Tenis. Halowy Puchar Polski – FairPlayce Cup U12 w Poznaniu – wyniki

Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań gościł uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Super Serii, który odbył się w ramach Halowego Pucharu Polski 2022 do lat 12.   

W Wielkopolsce w singlu triumfowali Lilly Jędrzejak i Mikołaj Solarz. W finałach byli Wiktoria Szychowska i Mikołaj Arent. W deblu wygrali: Pola Grobelna i Wiktoria Szychowska oraz Michał Baranek i Aleksander Jadczak. 

Tenis. Komisja zbada sprawę Mirosława Skrzypczyńskiego

Zarząd PZT informuje, że dziś podjęta została uchwała o utworzeniu niezależnej od Zarządu i pozostałych organów PZT trzyosobowej Komisji. Są w niej: Ewa Tokarczyk, Monika Strus-Wołos i Monika Pasieka-Brzozowska.

Komisja zbada wszelkie okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych.