Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA: Kanada - Australia 2:0, Shapovalov - Kokkinakis 6:2, 6:4; Auger-Aliassime - De Minaur 6:3, 6:4; MONTEVIDEO WTA 125: Shnaider - Jeanjean 6:4, 6:4.

Davis Cup

Tenis. Japonia rywalem Polski w meczu o Grupę Światową I Pucharu Davisa

Polska nie została rozstawiona w losowaniu przyszłorocznych rozgrywek play off o miejsce w Grupie Światowej I Pucharu Davisa. 

W weekend biało-czerwoni pokonali graczy z Indonezji 5:0. Dziś w Londynie poznali rywali, którymi będą Japończycy. Spotkanie odbędzie się w Azji tuż po zakończeniu Australian Open 2023 (3-4 lub 4-5 lutego).  

Tenis. Puchar Davisa na świecie – Grupy Światowe I i II – wyniki

Na całym świecie odbyły się spotkania Pucharu Davisa. Wiele zespołów rywalizuje w Grupie Światowej I i II. 

Jako pierwsi już w czwartek w Wilnie rywalizację rozpoczęli Ukraińcy i Węgrzy. Mecze potrwały do niedzieli. Polska po wygranej z Indonezją w przyszłym roku zagra z jednym z pokonanych z Grupy I lub zwycięzców z Grupy II (zdecydują ranking i losowanie).

Tenis. Finały Pucharu Davisa w czterech miastach – wyniki

W dniach 13-18 września w Bolonii, Walencji, Hamburgu i Glasgow odbyły się mecze fazy grupowej finałów drużynowych rozgrywek mężczyzn Davis Cup 2022. 

Po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup awansowały do zmagań w Maladze (22-27 listopada), gdzie rozegrana decydująca faza, czyli ćwierćfinały, półfinały i finały. 

Tenis. Polska zagra u siebie z Indonezją w meczu Puchar Davisa

Rozstawiona z dziewiątką w losowaniu Grupy Światowej II Pucharu Davisa by Rakuten Polska zmierzy się u siebie z Indonezją.

O tym kto będzie gospodarzem zdecydowało kolejne losowanie. Spotkanie odbędzie się w dniach 16-17 lub 17-18 września. Biało-czerwoni uniknęli rywalizacji z Bułgarami, Grekami czy Łotyszami. 

Tenis. Mecz Portugalia – Polska 4:0 w Pucharze Davisa

W miejscowości Maia koło Porto rozgrywany był mecz Pucharu Davisa Portugalia – Polska. Joao Sousa pokonał Kacpra Żuka, a Nuno Borges wygrał z Kamilem Majchrzakiem. Przegrali też debliści Szymon Walków i Jan Zieliński. 

J. Sousa – Żuk 6:3, 2:6, 6:4; Borges – Majchrzak 3:6, 6:4, 6:3; Borges/Cabral – Walków/Zieliński 3:6, 6:3, 6:4; Elias – Zieliński 6:1, 6:3.

Tenis. Puchar Davisa na świecie – wyniki spotkań

W wielu miastach na całym świecie rozgrywane były mecze Pucharu Davisa 2022 by Rakuten – kwalifikacji do turnieju finałowego, a także Grupy Światowej I i Grupy Światowej II. 

Świetnie wypadli Francuzi, Australijczycy, Szwedzi, Koreańczycy, Kazachowie, Hiszpanie, Holendrzy, Włosi, Argentyńczycy, Belgowie, Amerykanie czy Niemcy.

Tenis. Mecz Portugalia – Polska w Pucharze Davisa – losowanie

Kacper Żuk i Joao Sousa w piątek o godz. 13 zmierzą się jako pierwsi w meczu Pucharu Davisa Portugalia – Polska. 

Stawką rywalizacji na korcie ziemnym w hali w miejscowości Maia koło Porto jest miejsce w Grupie Światowej I oraz prawo gry we wrześniu o udział w przyszłorocznych kwalifikacjach do turnieju finałowego.

Tenis. Taktyczne szachy przed meczem Polska – Portugalia w Pucharze Davisa

Już jutro odbędzie się losowanie gier w spotkaniu Pucharu Davisa Polska – Portugalia, które w dniach 4-5 marca zostanie rozegrane na korcie ziemnym w hali w miejscowości Maia koło Porto.

Środa była więc dla kapitanów drużyn ostatnią szansą na sprawdzenie formy swoich zawodników i nominowanie do gry najlepszych.