Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Davis Cup

Tenis. Polacy zagrają z Koreańczykami w Zielonej Górze w meczu Pucharu Davisa

Spotkanie Polska – Korea Południowa w Grupie Światowej I Pucharu Davisa (w dniach 13-14 września) odbędzie się na twardym korcie w Hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze (przy ul. Sulechowskiej 41).

Stawką meczu w Zielonej Górze będzie miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach do Davis Cup Finals Stage z udziałem 16 najlepszych drużyn. 

Tenis. Mecz Uzbekistan – Polska 0:4 w Taszkiencie w Pucharze Davisa

Polacy wygrali z Uzbekami w Humo Arenie w Taszkiencie w meczu Pucharu Davisa. Stawką był awans do Grupy Światowej I oraz prawo gry o miejsce w kwalifikacjach do finałowego turnieju.

Uzbekistan – Polska 0:4: Fomin – Hurkacz 2:6, 1:6; Sultanov – Kaśnikowski 3:6, 1:6; Fomin/Sultanov – Hurkacz/Zieliński 6:7 (1), 4:6; Shin – Majchrzak 1:6, 1:6.

Tenis. Puchar Davisa na świecie – wyniki

Spotkania Pucharu Davisa, czyli drużynowych rozgrywek tenisistów, odbywały się od czwartku do niedzieli na całym świecie. 

Czołowe zespoły rywalizowały o dwanaście miejsc w finałowych grupach (10-15 września). Udział w nim mają już zapewniony: Włochy (mistrz 2023), Australia (finalista 2023), Hiszpania i Wielka Brytania (dzikie karty). Osiem najlepszych zagra w turnieju w Maladze.

Tenis. Hubert Hurkacz przed meczem Pucharu Davisa

– Mój poziom na początku tego sezonu był całkiem niezły. Liczyłem bardzo na to, że uda nam się wygrać United Cup, ale skończyło się na finale. Myślałem też, że uda mi się trochę dalej zajść w Australian Open. Na tym chcę budować formę i jeszcze lepszą grę – ocenił Hubert Hurkacz. 

W piątek o godz. 10 ósmy tenisista świata zagra w meczu Pucharu Davisa w Taszkiencie. Wypełni tym samym minimum olimpijskie. 

Tenis. Karol Drzewiecki podekscytowany występem w meczu Pucharu Davisa

Karol Drzewiecki we wrześniu zadebiutował w kadrze w Pucharze Davisa. Ponownie zagra w reprezentacji, która spotka się w Taszkiencie z Uzbekami (2-3.02). 

W zwycięskim pojedynku z Barbadosem wraz z Janem Zielińskim zdobyli punkt w grze podwójnej. Wiele wskazuje, że w sobotę znów zaprezentuje się w deblu u boku mistrza Australian Open 2024 w grze mieszanej. 

Tenis. Jan Zieliński liczy na zwycięstwo w meczu Polaków z Uzbekami w Pucharze Davisa

– Występ w Davis Cupie jest dla mnie zawsze wielkim honorem i wyróżnieniem. Od małego dziecka, grając w tenisa, zawsze marzyłem o tym, żeby grać w reprezentacji narodowej. Teraz będąc trzonem tej drużyny to wciąż występ w kadrze to jest dla mnie wielki zaszczyt, ale też wielki obowiązek – mówi Jan Zieliński, mistrz Australian Open 2024 w grze mieszanej. 

Tenis. Mecz Uzbekistan – Polska w Pucharze Davisa – składy

Hubert Hurkacz, Maks Kaśnikowski, Kamil Majchrzak, Jan Zieliński i Karol Drzewiecki zostali powołani przez Mariusza Fyrstenberga na mecz Pucharu Davisa Polaków z Uzbekami. 

Spotkanie play off o Grupę Światową I drużynowych rozgrywek odbędzie się 2 i 3 lutego w Humo Arena w Taszkiencie (na nawierzchni twardej). Z polskim zespołu do Uzbekistanu poleci także Tomasz Berkieta. 

Tenis. Turniej finałowy Pucharu Davisa 2023 w Maladze – wyniki

W Maladze rozgrywany był turniej finałowy Pucharu Davisa 2023. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Kanadyjczycy przegrali z Finami.

Kapitanowie obydwu zespołów nie mogli postawić na liderów. W singlowych pojedynkach zabrakło kontuzjowanych Feliksa Augera-Aliassime i Emila Ruusuvuoriego. W sobotę poznamy obydwu finalistów. 

Tenis. Mecz Polska – Barbados 4:0 w Pucharze Davisa w Kozerkach – wyniki

Polska wygrała w Kozerkach z Barbadosem 4:0 w Pucharze Davisa. Hubert Hurkacz pokonał Kaipo Marshalla, a Olaf Pieczkowski wygrał z Darianem Kingem. Trzeci punkt zdobyli w deblu Karol Drzewiecki i Jan Zieliński.

Hurkacz – Marshall 6:0, 7:5; Pieczkowski – King 1:6, 7:6, 6:3; Drzewiecki/Zieliński – King/Lewis 6:4, 6:4; Berkieta – Lawrence 6:3, 6:4.

Tenis. Mecz Polska – Barbados w Pucharze Davisa w Kozerkach – losowanie gier

W Mediatece w Grodzisku Mazowieckim odbyła się oficjalna ceremonia losowania gier meczu Polska – Barbados, którego stawką jest udział w fazie play off o Grupę Światową I Pucharu Davisa. 

W piątek o godz. 15 jako pierwsi na kort w Kozerkach wyjdą lider biało-czerwonej drużyny Hubert Hurkacz i Kaipo Marshall, który nigdy nie był notowany w rankingu ATP.