Logo Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG: Gavrilova - Garcia 6:4, 6:2; Stosur - S. Peng 7:6 (0), 6:4; NORYMBERGA: Bertens - Doi 6:2, 0:1 i krecz Japonki; Krejcikova - Cirstea 6:4, 4:6, 6:0; LYON: Berdych - Raonic 7:6 (5), 7:6 (2); Tsonga - Basilashvili 6:2, 3:6, 6:1; GENEWA: M. Zverev - Nishikori 6:4, 3:6, 6:3; Wawrinka - A. Kuznetsov 6:3, 7:6 (4).

Aktualności

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski

Bydgoszcz gościła uczestników halowych drużynowych mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn.

Po mistrzowskie tytuły sięgnęli zawodniczki ze Szczecina i tenisiści z Ustronia. Żadnemu klubowi nie udało się wywalczyć dwóch medali.

W finale turnieju kobiet najlepsze były doświadczone Marta Leśniak i Natalia Kołat (SKT Szczecin). W gronie mężczyzn brylowali Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk i Bartosz Wojnar (UKS Beskidy Ustroń).

KOBIETY

Ćwierćfinały – AZS Poznań – CHTT Chorzów 2:1: Sokolovskaia – Wędrocha 6:2, 6:2; Rutkowska – Kądzielewska 6:2, 2:6, 6:2; Rutkowska/Sokolovskaia – Kądzielewska/Wędrocha 0:6, 0:6 (w/o);

UKT Pol-Sart Lublin – WTS Orzeł Warszawa 2:1: Piątek – Jurczak 6:0, 6:2; Furmaniak – Nowakowska 6:3, 3:6, 1:6; Furmaniak/Piątek – Jurczak/Nowakowska 6:0, 6:1;

SKT Szczecin – BKT Advantage Bielsko-Biała 2:1: Leśniak – Zajda 6:3, 6:1; Kołat – Duhl 6:4, 3:6, 6:1; Kołat/Leśniak – Duhl/Zajda 0:6, 0:6 (w/o);

Górnik Bytom – UKS Omega Smolec 2:1: Borgman – K. Wiśniewska 7:5, 6:4; Czarnik – Majewska 6:1, 6:3; Borgman/Czarnik – Majewska/Wiśniewska 0:6, 0:6 (w/o).

O miejsca 5-8: CHTT Chorzów – Orzeł 3:0: Wędrocha – Jurczak 4:6, 6:3, 6:3; Kądzielewska – Nowakowska 6:4, 6:4; Kądzielewska/Wędrocha – Jurczak/Nowakowska 6:0, 6:0;

Advantage – Omega 3:0: Zajda – K. Wiśniewska 6:4, 4:3 i krecz Karoliny; Duhl – Majewska 6:1, 6:4; Duhl/Zajda – Majewska/Wiśniewska 6:0, 6:0 (w/o).

O 7. lokatę: Omega – Orzeł 2:0 (walkower).

O 5. pozycję: Advantage – ChTT Chorzów 2:0: Zajda – Wędrocha 7:6 (5), 6:4; Duhl – Kądzielewska 6:4, 6:1.

Półfinały: AZS Poznań – UKT Pol-Sart 3:0: Sokolovskaia – Piątek 6:2, 6:0; Rutkowska – Furmaniak 6:2, 6:2; Rutkowska/Sokolovskaia – Furmaniak/Piątek 6:2, 6:1;

SKT Szczecin – Górnik 2:1: Leśniak – Borgman 6:1, 6:1; Kołat – Czarnik 4:6, 2:6; Kołat/Leśniak – Borgman/Czarnik 6:4, 6:3.

O 3. lokatę: Górnik – UKT Pol-Sart 2:0: Borgman – Piątek 6:2, 6:1; Czarnik – Furmaniak 6:1, 6:0.

Finał: SKT Szczecin – AZS Poznań 2:0: Leśniak – Sokolovskaia 6:7 (3), 6:3, 6:1; Kołat – Rutkowska 0:6, 6:0, 6:4.

MĘŻCZYŹNI

Ćwierćfinały – Grunwald Poznań – TK Toruń 3:0: Drzewiecki/Kapaś – Chyliński/Lewicki 6:0, 6:0; Kapaś – Lewicki 6:1, 6:0; Drzewiecki – Chyliński 6:4, 6:2;

UKS Omega Smolec – AZS Poznań 2:1: Bednarek/Michałek – P. Matuszewski/Smoła 3:6, 6:3, 10:6; Zawisza – Smoła 5:7, 6:7 (5); Bednarek – P. Matuszewski 6:4, 7:5;

SKT Centrum Bydgoszcz – AT Promasters Szczecin 2:1: Skonieczny/Szmyrgała – Teurer/Woźnicki 6:3, 7:5; Skonieczny – Teurer 1:6, 2:6; Szmyrgała – Woźnicki 6:3, 6:2.

UKS Beskidy Ustroń – BKT Advantage Bielsko-Biała 2:1: Kowalczyk/Panfil – Mrozek/Wrzoł 6:4, 6:2; B. Wojnar – Mrozek 3:6, 2:6; Panfil – Wrzoł 6:1, 2:6, 6:1.

O miejsca 5-8: AZS Poznań – TK Toruń 3:0: Matuszewski/Smoła – Chyliński/Czarnecki 6:0, 6:0; Smoła – Czarnecki 6:1, 6:3; Matuszewski – Chyliński 6:3, 6:0;

Advantage – Promasters 2:1: Mrozek/Wrzoł – Teurer/Woźnicki 7:6 (5), 4:6, 10:5; Wrzoł – Teurer 1:6, 2:6; Mrozek – Woźnicki 6:0, 6:0.

O 7. lokatę: Promasters – TK Toruń 2:1: Teurer – Czarnecki 6:3, 6:2; Woźnicki – Lewicki 2:6, 2:6; Teurer/Woźnicki – Czarnecki/Lewicki 6:1, 6:1.

O 5. pozycję: AZS Poznań – Advantage 2:0: Smoła – Wrzoł 6:3, 6:1; P. Matuszewski – Mrozek 6:2, 6:2.

Półfinały: Grunwald – Omega 2:1: Drzewiecki/Kapaś – Bednarek/Michałek 6:1, 7:6 (4); Kapas – Zawisza 6:2, 6:3; Drzewiecki – Bednarek 4:6, 6:4, 4:6;

Beskidy – Centrum 3:0: Kowalczyk/Panfil – Skonieczny/Stajszczak 6:2, 6:2; Panfil – Skonieczny 6:0, 6:1; Kowalczyk – Szmyrgała 3:6, 6:2, 6:3.

O 3. lokatę: Centrum – Omega 2:1: Skonieczny – Zawisza 3:6, 1:6; Szmyrgała – Bednarek 5:7, 7:6 (5), 6:4; Stajszczak/Szmyrgała – Bednarek/Michałek 1:6, 7:5, 10:8.

Finał: Beskidy – Grunwald 2:1: Panfil – Kapaś 2:6, 2:6; Kowalczyk – Drzewiecki 4:4 i krecz Karola; Kowalczyk/Panfil – Kapaś/F. Urban 7:6 (4), 6:4.

Kategoria: PZT

Informujemy, iż nasza strona używa plików cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk jej odwiedzin.