Logo Polski Tenis

WYNIKI

CINCINNATI: Muguruza - Kuznetsova 6:2, 5:7, 7:5; Kar. Pliskova - Giorgi 6:3, 4:6, 6:0; Stephens - Makarova 2:6, 6:3, 6:4; Goerges - Svitolina 7:5, 6:4; Kyrgios - Karlovic 4:6, 7:6 (6), 6:3.

Aktualności

Mrągowo ITF – zwycięstwo Leśniak

W Mrągowie rozgrywany był siódmy futures ITF. Tym razem do rywalizacji przystąpiły kobiety.

W Warmia Mazury Open (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) grały m.in. Marta Leśniak, Paulina Czarnik i Marcelina Podlińska.

Organizatorem turniejów Warmia Mazury Open w Mrągowie jest firma ADF Aleksander Fereniec, zarządca Hotelu Siwik Holiday. Dyrektorem imprezy jest Bogdan Kulik.

Do finału singla awansowała 29-letnia Marta Leśniak (819. miejsce w rankingu WTA). W meczu o tytuł wygrała z 11 lat młodszą Australijką Seone Mendez (500). Mendez jako 16-latka była 25. juniorką świata (w 2015 roku).

Dla Leśniak to czwarte zwycięstwo w futuresie ITF, a drugie w tym sezonie (wcześniej Antalya). W 2004 triumfowała w Kędzierzynie-Koźlu i Alkmaar.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Mendez – J. Przybylska 6:1, 6:2; N. Kolb – Defossez 6:3, 1:6, 6:1; Lysa – Polańska 6:2, 6:2; (7) Ho – Eto 6:1, 6:0; (3) K. Schmiedlova – Eidukonyte 6:2, 6:3; Podlińska – Buczyńska 6:1, 6:2; Neuwirth – Svatikova 1:6, 6:4, 7:6 (4); (6) Sumova – Zerulo 4:6, 7:6 (4), 6:2; (5) Vankova – Bullani 6:2, 6:0; Jones – Intert 6:1, 6:1; Hoedt – Nadel 3:6, 6:1, 6:0; (4) Shoshyna – Jastrzębska 6:0, 6:0; (8) Urzhumova – Saner 6:2, 6:1; Clerici – Testa 6:4, 6:1; Leśniak – Cerowska 6:3, 6:0; Czarnik – (2) Suvrijn 6:3, 6:1.

Druga runda: Mendez – N. Kolb walkower; Ho – Lysa 6:4, 4:6, 6:2; K. Schmiedlova – Podlińska 6:2, 6:3; Sumova – Neuwirth 6:2, 6:2; Vankova – Jones 1:6, 6:4, 6:1; Shoshyna – Hoedt 6:7 (5), 6:3, 6:1; Urzhumova – Clerici 6:7 (4), 6:1, 6:4; Leśniak – Czarnik 6:3, 6:0.

Ćwierćfinały: Mendez – Ho 6:1, 6:4; K. Schmiedlova – Sumova 7:5, 7:5; Vankova – Shoshyna 6:1, 6:2; Leśniak – Urzhumova 6:2, 6:0.

Półfinały: Mendez – K. Schmiedlova 6:4, 6:2; Leśniak – Vankova 6:7 (5), 7:5, 6:3.

Finał: Leśniak – Mendez 6:4, 6:4.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Czarnik/Shoshyna – Buczyńska/Urzhumova 6:3, 6:3; Intert/Jastrzębska – Pannarale/Zerulo 6:1, 6:3; K. Schmiedlova/Svatikova – (4) Polańska/Testa 6:4, 7:6 (2); Devits/Hoedt – N. Kolb/Pisareva 6:4, 6:3; Eidukonyte/Zduniak – Ho/Lysa 6:3, 6:2; (3) Bullarni/Clerici – Podlińska/Wilk 6:0, 6:2; Przybylska/Sokolovskaia – Jones/Tutecky 1:6, 7:5, 10:5; (2) Sumova/Suvrijn – Lodzki/Nadel 6:2, 6:0.

Ćwierćfinały: Czarnik/Shoshyna – Intert/Jastrzębska 6:3, 6:2; Devits/Hoedt – K. Schmiedlova/Svatikova 4:6, 7:6 (3), 10:4; Bullarni/Clerici – Eidukonyte/Zduniak 6:1, 6:4; Sumova/Suvrijn – Przybylska/Sokolovskaia 7:5, 4:6, 10:7.

Półfinały: Devits/Hoedt – Czarnik/Shoshyna 0:6, 6:3, 10:5; Sumova/Suvrijn – Bullarni/Clerici 7:6 (4), 6:7 (4), 10:7.

Finał: Devits/Hoedt – Sumova/Suvrijn 6:4, 6:2.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: (1) Foryś – bye; Pisareva – J. Piątek 6:1, 6:0; Marcinkeviciute – bye; Lysa – bye; (2) Devits – bye; Vojcinakova – Nebelska 6:0, 6:1; M. Gałka – bye; Defossez – bye; (3) Lazic – bye; Skachkova – Lodzki 7:5, 6:0; Walczak – Kulhankova 7:6 (4), 6:2; Zerulo – bye; Terletska – bye; Jones – bye; Tutecky – W. Ejsmont 6:7 (6), 7:6 (7), 7:5; Wysoczańska – bye; Manchanda – bye; Wilk – Uzhylovska 6:3, 6:3; Ripa – Pannarale 6:4, 6:2; Intert – bye; Ozerova – bye; Zajda – Slobodian 6:1, 6:0; Zduniak – bye; Cerowska – bye; Sokolovskaia – bye; Tumosa – Sasiak 6:4, 6:3; Eidukonyte – Światłoń 6:1, 7:5; Zawadzka – bye; Giraudo – bye; D. Marcinkevica – Karpiuk 6:1, 6:2; Sosnowska – Podbioł 6:3, 6:0; Neuwirth – bye.

Druga runda: Foryś – Pisareva 6:3, 6:2; Lysa – Marcinkeviciute 6:0, 6:0; Vojcinakova – Devits 6:1, 6:3; Defossez – M. Gałka 6:0, 6:0; Lazic – Skachkova 6:1, 6:7 (7), 6:2; Zerulo – Walczak 6:0, 6:0; Jones – Terletska 6:1, 6:3; Wysoczańska – Tutecky 6:2, 6:1; Wilk – Manchanda 6:1, 6:1; Intert – Ripa 6:7 (5), 6:3, 6:4; Ozerova – Zajda 6:3, 4:6, 6:4; Cerowska – Zduniak 6:3, 4:6, 6:2; Sokolovskaia – Tumosa 6:2, 6:0; Eidukonyte – Zawadzka 3:6, 6:2, 6:2; D. Marcinkevica – Guraudi 7:5, 6:3; Neuwirth – Sosnowska 7:5, 7:6 (5).

Trzecia runda: Lysa – Foryś 7:5, 6:1; Defossez – Vojcinakova 6:0, 3:6, 6:3; Zerulo – Lazic 6:2, 6:1; Jones – Wysoczańska 6:3, 6:3; Intert – Wilk 6:4, 6:4; Cerowska – Ozerova 6:4, 6:3; Eidukonyte – Sokolovskaia 6:2, 7:5; Neuwirth – D. Marcinkevica 6:2, 6:2.

Kategoria: ITF

Informujemy, iż nasza strona używa plików cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk jej odwiedzin.