MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Wimbledon 2017 – obroniła dwa meczbole

Agnieszka Radwańska obroniła dwie piłki meczowe w meczu drugiej rundy Wimbledonu.

Polka wygrała z Amerykanką Christiną McHale 5:7, 7:6 (7), 6:3. W tie-breaku drugiego seta przegrywała już 5:6 i 6:7, by zwyciężyć 9:7.

W pierwszym secie do stanu 5:5 nie było przełamań. Radwańska straciła podanie w 11. gemie (5:6) i nie wykorzystała trzech szans na rebreaka (5:7).

W drugiej partii McHale odebrała serwis Agnieszce (1:2), ale ta błyskawicznie uzyskała przełamanie powrotne (2:2). W dramatycznym tie-breaku krakowianka triumfowała 9:7. Obroniła dwie piłki meczowe (przy 5:6 i 6:7).

W trzeciej odsłonie Polka obroniła dwa breakpointy (1:1), a po chwili przełamała Amerykankę (2:1). Miała sześć szans na podwójnego breaka (4:3). Christina zmarnowała natomiast szansę na doprowadzenie do remisu (5:3). Kolejne przełamanie dało Agnieszce seta (6:3) i mecz.