MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Kubot wygrał z Egipcjaninem

Łukasz Kubot łatwo wygrał w Doha z Karimem Maamounem z Egiptu.

Łukasz świetnie rozpoczął mecz. Przełamał rywala w pierwszym gemie. Wykorzystał 1 z 4 breakpointów. Polak wygrał pierwszą partię 6:0 (26-10 w piłkach). Potrzebował na to zaledwie 20 minut.

Luki kontynuuje dobrą passę. W drugim secie od razu odebrał serwis Egipcjaninowi. Maamoun zdobył pierwszego gema, ale Kubot prowadzi 6:0, 2:1 i serwuje. Maamoun odrobił straty (2:2), ale Polak szybko odzyskał koncentrację. Wygrał 6:0, 6:2 i awansował do 1/8 finału. Spotkanie trwało 48 minut. Jutro zagra z Sergiejem Stakhovskim z Ukrainy.

Kubot wraz ze Stevem Darcisem z Belgii odnieśli pewne zwycięstwo w grze podwójnej. Pokonali Frederico Gila z Portugalii i Oscara Hernandeza z Hiszpanii 6:2, 6:0. W środę w ćwierćfinale na ich drodze staną Słowak Michał Mertinak i Czech Frantisek Cermak.