MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Kolejna wygrana "Ołówka"

Michał Przysiężny pokonał w meczu drugiej rundy Australian Open Noama Okuna 2:6, 7:5, 6:1.

Zawodnik z Izraela świetnie rozpoczął spotkanie w Melbourne. Sięgnął po pierwszego seta w niespełna pół godziny. Kluczowa dla losów pojedynku była druga partia, którą wygrał Michał po 58 minutach gry. W decydującym secie Przysiężny dyktował już warunki na korcie.

W ostatniej rundzie kwalifikacji Polak zmierzy się z Matthew Ebdenem. Pierwszego seta wygrał Australijczyk (6:4). W drugiej partii triumfował Adrian Menendez (6:1). W decydującej rozgrywce lepszy był Ebden (7:5), mimo że Hiszpan prowadził 5:4 i serwował.