MADRYT: Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Tenis. Malwina Rowińska i Weronika Ewald rywalizowały w turnieju ITF juniorek w Brazylii

Malwina Rowińska (140 ITF) i Weronika Ewald (206 ITF) wybrały się do Brazylii na dwa turnieje ITF juniorów. Najpierw walczyły w Porto Alegre.

W Brasil Juniors Cup 2022 (korty ziemne, kategoria grade 1) Rowińska miała miejsce w zawodach głównych. Ewald startowała w trzystopniowych kwalifikacjach.

Singiel

Rowińska nie miała szczęścia w losowaniu. Przegrała z turniejową „1” Kaylą Cross (18 ITF) 2:6, 1:6.

Kanadyjka w tym sezonie zwyciężyła w deblu w Traralgon J1 oraz była w finałach Australian Open 2022 w deblu (z rodaczką Victorią Mboko) oraz Traralgon J1 w singlu.

Kwalifikantka Ewald nie sprostała Słowaczce Irinie Balus (68 ITF) 4:6, 4:6.

Eliminacje

Ewald w kwalifikacjach grała z  nr 3. Pokonała Brazylijki Tainę Ternes Cordeiro (1819 ITF) 6:0, 6:0 oraz Paolę Ueno Dalmonico (1235 ITF) 4:1 i krecz rywalki.

W meczu o główną drabinkę wygrała z Amerykanką Carlą Pacot (335 ITF) 6:3, 6:1.

Gra podwójna

W deblu Rowińska i Brazylijka Ana Candiotto przegrały z Daniellą Ben-Abraham (USA) i Meshkatolzahra Safi (Iran) 4:6, 6:1, 7:10.

Drabinki

Z Porto Alegro Polki przeniosą się do innego brazylijskiego miasta – Criciumy, gdzie zagrają z 52. Banana Bowl (korty ziemne, kategoria grade A).

Kategoria: ITF Juniors