MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tenis. Kamil Majchrzak w Holandii rozpoczął sezon na trawie

Kamil Majchrzak (81 ATP) pokonał Niemca Dominika Koepfera (96 ATP) 6:1, 6:4 w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 Libema Open.

W imprezie w ‘s-Hertogenbosch (korty trawiaste, 648,1 tys. € w puli nagród) walczą także m.in. Rosjanin Danił Medvedev, Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime czy Amerykanin Brandon Nakashima.

W poniedziałek mecz Kamila z Dominikiem został przerwany z powodu deszczu przy stanie 3:1. We wtorek Polak kontynuował skuteczną grę.

W 1/8 finału przegrał z Rosjaninem Karenem Khachanovem (23 ATP) 7:5, 5:7, 6:7 (5), choć w trzecim secie prowadził 4:0 i 5:2. Przy stanie 5:4 nie wykorzystał piłki meczowej.

Ma sporo punktów do obrony

Majchrzak przed rokiem był skuteczny w challengerach ATP na trawie. W Nottingham był w finale i półfinale (zdobył 120 punktów). Ma do obrony też 23 pkt. za półfinał w Ilkley z 2019 roku.

Koepfer nie grał w Roland Garros 2022. Wygrał wcześniejsze spotkanie z Kamilem 6:3, 6:4 w Nottingham 2019.

Dominik także dobrze czuje się na tej nawierzchni. Był w trzeciej rundzie Wimbledonu 2021. Zwyciężył również w challengerze ATP w Ilkley 2019.