RZYM: Świątek - Sabalenka 6:2, 6:3; Jarry - T.Paul 6:3, 6:7 (3), 6:3; A. Zverev - Tabilo 1:6, 7:6 (4), 6:2.

Jerzyk przegrywa w Chorwacji

Jerzy Janowicz nie zagra w turnieju ATP w Zagrzebiu (korty twarde w hali, 398,25 tyś $).

W meczu drugiej rundy eliminacji Polak uległ Rubenowi Bemelmans (Belgia) 3:6, 4:6.

Jerzyk obronił breakpointa w drugim gemie, było 2:2, Belg miał trzy szanse na przełamanie, Polak doprowadził jednak do równowagi, stan meczu 3:3, w ósmym gemie Jerzyk stracił podanie, 5:3, pierwsza partia dla Rubena 6:3.

Janowicz nie wykorzystał okazji do przełamania rywala, 1:1, Belg zdobył breaka w trzecim gemie i prowdził 2:1, i tą przewagę utrzymał do końca seta, którego wygrał 6:4.

Jednocześnie rozgrywany jest mecz Marcela Ilhana (Turcja) z James Wardem (Wielka Brytania), który wyłoni ewentualnego rywala dla Jerzyka w trzeciej rundzie.

2:2, 3:4, 5:5, 6:6 i tie-break 7:4, pierwszy set 7:6 dla Ilhana.

W drugiej partii szybkie przełamanie, 2:0 dla Brytyjczyka, 3:1, 4:2, odrobienie strat, 4:4, drugą partię wygrywa Ward 6:4

W trzecim secie Marcel Ilhan na prowadził 3:1. Ward odrobił straty. O losach meczu decydowal tie-break, w którym Brytyjczyk wygrał 7:5.
……………………………………………………..

Janowicz spotkał się z Rubenem przed rokiem w satelicie w Mettmann. Przy stanie 6:3, 3:6, 3:3 Jerzyk opuścił kort z powodu kontuzji.

Wczoraj Polak wygrał z Colinem Flemingiem 6:4, 6:2.