MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4; Sinner - Khachanov 5:7, 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Ruud 6:4, 7:5; F. Cerundolo - A. Zverev 6:3, 6:4; Alcaraz - Struff 6:3, 6:7 (5), 7:6 (4).

Tenis. Iga Świątek uległa Beatriz Haddad Maią w turnieju WTA 1000 w Toronto

Iga Świątek (1 WTA) wygrała z Australijką Ajlą Tomljanovic (72 WTA) 6:1, 6:2 w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 National Bank Open presented by Rogers w Toronto.

Polka udanie wróciła na twarde korty. W pierwszym secie uzyskała podwójnego breaka. Nerwowo było tylko na początku drugiej partii (cztery przełamania z rzędu). Od 2:2 znów przewagę miała Iga.

Mecz trwał zaledwie 65 minut. Świątek wygrała 54 z 81 akcji. Tomljanovic miała tylko dwa kończące uderzenia.

W 1/8 finału Świątek przegrała z leworęczną Brazylijką Beatriz Haddad Maią (24 WTA) 4:6, 6:3, 5:7. W trzeciej partii Iga obroniła cztery piłki meczowe (przy 4:5 i 5:6), ale piąty meczbol zakończył pojedynek.

Polka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Dała się przełamać cztery razy (sama uzyskała trzy breaki). Wygrała 45 procent akcji po drugich podaniach.