MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tenis. US Open 2022 w Nowym Jorku – Iga Świątek pokonała Lauren Davis

Iga Świątek (1 WTA) zagra w drugim tygodniu US Open 2022. W spotkaniu trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku pokonała Amerykankę Lauren Davis (105 WTA) 6:3, 6:4.

– Długo nie mogłam znaleźć swojego rytmu. To był trudny, ale najważniejsze, że zwycięski mecz. Staram się cieszyć każdym pojedynkiem nawet jeśli nie jest idealny – mówiła Polka.

Przebieg meczu Świątek – Davis

Już w pierwszym gemie Amerykanka nie wykorzystała breakpointa (1:0). Świątek przełamała rywalkę po chwili (2:0). Nie wykorzystała pięciu szans na podwójnego breaka (3:1, 4:2). Utrzymała przewagę do końca partii (6:3).

W drugim secie to Davis przełamała serwis Igi (0:2). Imponowała udanymi uderzeniami z backhandu. Miała też okazję na podwójne przełamanie (1:3). Polka nie wykorzystała trzech szans na rebreaka (1:4).

Od tego stanu dominowała na korcie. Odłamała przeciwniczkę (3:4), a kilka minut później po raz trzeci przełamała Davis (5:4). Skutecznie serwowała na mecz (6:4).

Wyniki na żywo

Świątek zaserwowała 6 asów (miała 3 podwójne błędy). Miała 25 winnerów i 38 niewymuszonych błędów. Wykorzystała tylko 3 z 14 breakpointów. Zwyciężyła w 84 akcjach (Amerykanka w 69).

W 1/8 finału Iga spotka się w poniedziałek około godz. 19.30-20.30 (drugi mecz od godz. 17) z 23-letnią Niemką Jule Niemeier (108 WTA, ale była już 94), ćwierćfinalistką Wimbledonu 2022.