MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sabalenka - D. Collins 4:6, 6:4, 6:3; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Polska – Belgia 1:1

Zakończył się pierwszy dzień meczu Pucharu Federacji. Polska remisuje z Belgią 1:1, przed nami pełna emocji niedziela.

Agnieszka Radwańska (na zdjęciu) pokonała Kirsten Flipkens 6:2, 7:6.

„Isia” bez problemów wygrała pierwszego seta 6:2. Polka przełamała rywalkę w trzecim i siódmym gemie.

Druga partia nie była już tak jednostronna. Belgijka zdecydowanie poprawiła serwis i jakość swoich zagrań. Agnieszka nie wykorzystała sześciu okazji do przełamania rywalki. Set rozstrzygnął się w tie-breaku, wygranym przez Polkę 7:5.

Marta Domachowska przegrała z Yaniną Wickmayer 6:4, 1:6, 3:6.

Marta radziła sobie świetnie w pierwszym secie, pewnie wygrywała swoje podania. W dziewiątym gemie Polka wykorzystała drugiego breakpointa. Objęła prowadzenie 5:4. Przy własnym serwisie wykorzystała trzecią piłkę setową (6:4).

W drugiej partii Belgijka zagrała zdecydowanie agresywniej i mocniej niż w poprzednim secie. Przełamała Martę w drugim i szóstym gemie i pewnie wygrała seta (6:1).

Marta rozpoczęła trzecią partię od pewnego wygrania swojego podania, ale dała sie przełamać w trzecim gemie. W szóstym Domachowska miała dwie szanse na przełamanie Belgijki, ale nie udało się ich wykorzystać. Yanina wykorzystała drugą piłkę meczową przy serwisie Polki (6:3).

Jutro rozegrane zostaną trzy mecze. W pojedynkach singlowych spotkają się Agnieszka Radwańska z Yaniną Wickmayer oraz Marta Domachowska z Kirsten Flipkens. W trzecim meczu zmierzą się deblistki.