RZYM - eliminacje: Sramkova - Dart 6:2, 6:3; Masarova - Rocchetti 6:2, 7:6 (2); Pigossi - E. Andreeva 6:3, 6:3; Semenistaja - Bouzas Maneiro 4:6, 6:0, 7:5; Zarazua - Parrizas Diaz 6:3, 6:3; Pera - Watson 7:6 (0), 6:3; Tomova - Abbagnato 6:3, 6:1; Gracheva - Alvisi 6:1, 6:1; Sasnovich - Parks 6:1, 6:1; Bondar - Mandlik 6:4, 4:6, 6:2; Atmane - Kokkinakis 7:5, 7:6 (5); Meligeni Alves - Gaston 6:3, 3:6, 6:1; Barrere - G. Mpetshi Perricard 6:3, 7:5; Ajdukovic - Piros 7:6 (2), 3:6, 6:2; Mayot - Vacherot 6:3, 6:3; A. Muller - Nava 4:6, 6:1, 6:4; Schwartzman - Ramos-Vinolas 6:1, 3:6, 7:5; Passaro - Kovacevic 7:5, 7:5; Moutet - Dzumhur 6:1, 6:3; Kukushkin - Garin 5:7, 7:6 (9), 7:6 (2); Bergs - Kypson 4:6, 6:3, 6:4.

Wygrana deblistów w Rotterdamie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału halowego turnieju w Rotterdamie.

Polacy pokonali Szwajcara Marco Chiudinellego i Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza 7:5, 3:6, 10:7.

W pierwszym secie zawodnicy wygrywali swoje podania do stanu 5:5. W 11 gemie. „Frytka” i „Matka” przełamali Garcię-Lopeza. Wygrali partię 7:5. Wcześniej nie wykorzystali czterech breakpointów przy serwisie Hiszpana.

W drugim secie o break lepsi byli Marco i Guillermo, którzy zwyciężyli w nim 6:3. Przełamali Polaków w ósmym gemie. Rywale biało-czerwonych w tej fazie pojedynku znakomicie serwowali.

W mistrzowskim tie-breaku Mariusz i Marcin szybko objęli prowadzenie 4:1. Potem wygrywali 5:1, 6:2, 7:3, 8:4 i ostatecznie triumfowali 10:7.

Odnieśli zwycięstwo, mimo że wygrali mniej piłek niż przeciwnicy (68-71). W ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcami meczu Rik De Voest (RPA)/Rogier Wassen (Holandia) – Julian Knowle (Austria)/Robert Lindstedt (Szwecja).

…………………………….

Chiudinelli jest aktualnie 145 w rankingu deblowym. W 2009 roku wygrał turniej na kortach ziemnych w Gstaad (z Michaelem Lammerem).

Garcia-Lopez zajmuje 92 pozycję. W parze z Hiszpanem Alberto Montanesem wygrał w tym roku imprezę w Doha.