MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Tenis. Iga Świątek wyraźnie lepsza od Coco Gauff w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w San Diego

21-letnia Iga Świątek (1 WTA) po raz trzeci w tym sezonie wysoko wygrała z trzy lata młodszą Amerykanką Coco Gauff (8 WTA) 6:0, 6:3 w ćwierćfinale turnieju WTA 500 San Diego Open.

W sobotę Polka w półfinale pokonała Amerykankę Jessicę Pegulą (6 WTA) 4:6, 6:2, 6:2, z którą rywalizowała w tym roku już czwarty raz w tym roku.

Przebieg meczu Świątek – Gauff

Pojedynek Igi z Coco trwał tylko 65 minut. Polka pięć razy przełamała rywalkę (1:0, 3:0, 5:0 w pierwszym secie i 1:0 i 6:3 w drugiej partii), a sama obroniła wszystkie trzy breakpointy. Miała 13 winnerów i 9 niewymuszonych błędów. Amerykanka odpowiednio 17 i 26.

Ponad 10 tysięcy punktów

Świątek wywalczyła 62 zwycięstwo w sezonie. Przekroczyła w rankingu The Race granicę 10 tysięcy punktów (obecnie 10050). Kolejna Tunezyjka Ons Jabeur ma 4555 pkt.

W drugim półfinale zagrają Amerykanka Danielle Collins (19 WTA) i Chorwatka Donna Vekic (77 WTA).

Iga przyleciała do Kalifornii po wyczerpujących spotkaniach w Ostrawie. Miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej wyeliminowała Chinkę Qinwen Zheng (28 WTA) 6:4, 4:6, 6:1.