MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Cenna wygrana Marty

Marta Domachowska pokonała Vanię King 6:1, 7:5 w pierwszej rundzie halowego challengera w Midland.

Staranne przygotowanie Polki do startu w Pucharze Federacji zaowocowało niezwykle cenną wygraną nad zdolną Amerykanką.

Marta dominowała w pierwszym secie, przełamując łatwo rywalkę. Drugi set był niezwykle wyrównany. Zakończył się zwycięstwem Domachowskiej 7:5.

W czwartek w pojedynku 1/8 finału Polka zmierzy się z prawie 32-letnią Amerykanką Lilią Osterloh (126 miejsce w rankingu), która okazała się dziś lepsza od Australijki Monique Adamczak 6:2, 6:4.

………………………….

King ma 21 lat i zajmuje 73 miejsce w rankingu WTA. Była rozstawiona w imprezie w stanie Michigan z numerem drugim.

Vania zwyciężyła w jednym zawodowym turnieju – w Bangkoku w 2006 roku. Ponadto triumfowała w siedmiu imprezach w deblu: Tokio 2006, Bangkok 2006 (obydwa z Jeleną Kostanić), Fez 2007 (z Sanją Mirzą), Kalkuta 2007 (z Ałłą Kudriawcewą), Tokio 2008 (z Nadią Pietrową), Quebec 2008, Brisbane 2009 (obydwa z Anną-Leną Gr