MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5.

Tenis. WTA Finals 2022 w Fort Worth – rozegrano pierwsze mecze

W poniedziałek w Dickies Arena w Fort Worth w Teksasie rozpoczął się turniej WTA Finals 2022. W pierwszych meczach zanotowano dwie niespodzianki.

Greczynka Maria Sakkari wygrała z Amerykanka Jessicą Pegulą po dwóch zaciętych tie-breach. Natomiast Białorusinka Aryna Sabalenka po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur (ta była dwie piłki od zwycięstwa).

Tenisistka z Afryki prowadziła w tie-breaku drugiego seta 5:3 (przegrała 5:7), natomiast w trzecim secie miała przewagę przełamania 4:2 (skończyło się 5:7).

Niestety, pojedynki pierwszego dnia oglądało bardzo mało kibiców w Dickies Arena.

Dziś o godz. 23 Iga Świątek zmierzy się z Rosjanką Darią Kasatkiną. Transmisja w Canal+ Sport.

Singiel

Grupa Nancy Richey: Sabalenka – Jabeur 3:6, 7:6 (5), 7:5; Sakkari – Pegula 7:6 (6), 7:6 (4);

Grupa Tracy Austin: Świątek – Kasatkina 6:2, 6:3; Garcia – Gauff 6:4, 6:3.

Gra podwójna

Grupa Rosie Casals: Krejcikova/Siniakova – Krawczyk/Schuurs 6:4, 6:3; Xu/Yang – Gauff/Pegula 6:4, 4:6, 10:7.

Grupa Pan Shriver: V. Kudermetova/E. Mertens – L. Kichenok/Ostapenko 3:6, 6:1, 10:6; Danilina/Haddad Maia – Dabrowski/Olmos 7:5, 6:0.