MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Verdasco za mocny

Łukasz Kubot przegrał z Fernando Verdasco 4:6, 3:6 w drugiej rundzie turnieju w Acapulco.

Polak rozegrał dobre spotkanie, choć w kilku momentach zawiódł go serwis (6 podwójnych błędów). Kubot szybko przełamał Hiszpana (1:0), ale ten odrobił straty kilka minut póżniej (2:2). Kluczowy dla losów meczu był dziewiąty gem. Łukasz miał 3 okazje na breaka. Nie wykorzystał ich (4:5), a po chwili stracił podanie i przegrał pierwszą partię (4:6).

W drugi secie także Polak był początkowo o breaka lepszy (1:0), ale ponownie to Verdasco triumfował w tej partii (6:3) i całym pojedynku. Łukasz pokazał jednak, że nieprzypadkowo zajmuje miejsce w czołowej 50 na świecie.

Wraz z Austriakiem Oliverem Marachem zagrają w piątek w godzinach porannych w ćwierćfinale debla z Pablo Cuevasem (Urugwaj) i Fernando Gonzalezem (Chile).

Łukasz zdobył w Meksyku 45 punktów (bronił 10 „oczek”). Powinien znów awansować w rankingu o kilka miejsc.

Wyniki na żywo z Acapulco: Kliknij tutaj