MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Lehecka - Nadal 7:5, 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4; Sinner - Khachanov 5:7, 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Ruud 6:4, 7:5; F. Cerundolo - A. Zverev 6:3, 6:4; Alcaraz - Struff 6:3, 6:7 (5), 7:6 (4).

Olga i Magda zagrają w półfinale

Olga Brózda (na zdjęciu) i Magdalena Kiszczyńska awansowały do półfinału gry podwójnej challengera w Biberach.

W ćwierćfinale w trzech setach pokonały Gruzinki Margalitę Chakhnashvili (175 w rankingu deblistek) i Oksanę Kałasznikową (124) 3:6, 6:4, 10:6.

Olga i Magda żle rozpoczęły ten pojedynek, ale zmobilozowały się i od połowy drugiej partii zdecydowanie zmierzały po zwycięstwo w całym meczu.

W pierwszym secie obie pary wygrywały swoje gemy do stanu 3:4 dla rywalek, w ósmym Polki straciły podanie (3:6).

W drugiej partii rywalki prowadziły już 4:1 z przewagą dwóch breaków. Polki jednak od tego stanu meczu zagrały rewelacyjne, odrobiły straty(4:4), a trzecie przełamanie dało im zwycięstwo (6:4).

W mistrzowskim tie-breaku Olga i Magda wyygrały bardzo pewnie (10:6).

Wyniki na żywo z Biberach: Kliknij tutaj

……………………………….

Wyniki ćwierćfinałów: Cohen-Aloro/Sfar – Feuerstein/Foretz 3:6, 6:3, 10:7; Beltrame/Hrdinova – Ani/Camerin 6:2, 6:4; Brózda/Kiszczyńska – Chakhnashvili/Kałasznikowa 3:6, 6:4, 10:6; Barthel/Klaschka – Barrois/Meusburger 6:4, 6:3.