MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Polska – Finlandia 2:3, Kontinen bohaterem

Michała Przysiężny przegrał w decydującym meczu z Henri Kontinenem. Polska przegrywa z Finlandią 2:3. W dniach 7-9 maja zagra na Łotwie o utrzymanie się w Grupie 1 Euro-Afrykańskiej. Natomiast Finowie zmierzą się w tym terminie z RPA. Stawką tej potyczki będą baraże o Grupę Światową.

PRZYSIĘŻNY 4 6 7 (7) 6 (4) 5

H. KONTINEN 6 3 6 (4) 7 (7) 7

Relacja na żywo z hali w Sopocie

W pierwszym secie Fin lepszy o jedno przełamanie od Ołówka (4:6). Ale w drugiej partii Polak już w drugim gemie wywalczył breaka i utrzymał tą przewagę do końca seta (6:3). Michał wyrównuje stan spotkania na 1:1.

Młody Fin w coraz lepszej dyspozycji serwisowej, w trzecim secie bez przełamań, także Michał popisuje się świetnym serwisem. Kontinen w siódmym gemie obronił trzy breakpointy. Przed nami pierwszy w tym meczu tie break. Przy głośnym dopingu pozostałych reprezentantów Polski Michał wygrywa go do 4 (minibreak po podwójnym błędzie Fina) 7:6. Prowadzimy w setach 2:1.

W czwartej partii obaj zawodnicy wygrywają swoje podania, ale czwarty gem przynosi przełamanie, Fin nie wygrał ani jednego punktu przy swoim serwisie. Ołówek blisko wygrania całego meczu. Kontinen ma problemy z mięśniami brzucha, zajmują się nim masażyści. Fin wraca i wygrywa swoje podanie, a w następnym gemie odrabia straty, przełamuje Michała do 30. Michał zagra szóstego tie-breaka w ten weekend. prowadzi 2:1, 3:2, nieprawdopodobny doping, 3:3, 3:4, 4:5, 4:7. Asem Kontinen kończy czwartego seta (6:7).

Przed nami piąty rozstrzygający set. Zawodnicy pewnie wygrywają gemy przy własnych podaniach (2:2). W piątym gemie Michał nie wykorzystał dwóch breakpointów (2:3). Polak wciąż świetnie serwuje (4:4). Fin prowadzi 5:4. Przysiężny serwował, aby zostać w meczu, skutecznie (5:5).

Michał wciąż nie wytrzymał presji. Znów zmarnował breakpointa. Przegrywał 5:6 i niestety nie utrzymał podania. Dał się przełamać (5:7).

……………..

Tenisiści walczyli ze sobą dwukrotnie. W finale futuresa w Niemczech lepszy był Polak (3:6, 6:2, 7:5), ale w kolejnym pojedynku w Walii triumfował Fin (6:3, 6:3).