RZYM: Azarenka - Linette 6:7 (5), 6:4, 6:3; Sakkari - Gracheva 6:2, 6:2; E. Mertens - Siniakova 6:1, 6:4; D. Collins - Blinkova 6:4 i krecz Anny; Sorribes Tormo - Pavlyuchenkova 6:3, 1:6, 7:5; Begu - Dodin 5:2 i krecz Oceane; Kenin - Jabeur 7:5, 2:6, 6:4; Ostapenko - Potapova 6:4, 6:2; Kalinskaya - Tauson 6:1, 6:2; C. Garcia - Cocciaretto 6:2, 7:6 (5); Kalinina - Tsurenko 2:0 i krecz; Yastremska - Siegemund 4:6, 7:5, 6:2;

Tenis. Daniel Michalski rywalizował w challengerze ATP 100 w Koblencji

Daniel Michalski, Piotr Matuszewski i Szymon Walków zgłosili się do challengera ATP 100 w Koblencji, miasta w zachodniej części Niemiec.

W eliminacjach Koblenz Open 2024 powered by Outlet Montabaur (korty twarde w hali, 120,95 tys. € w puli nagród) Michalski (286 ATP) był rozstawiony z trójką. Wygrał z Niemcem Matsem Rosenkranzem (440 ATP) 7:6 (7), 6:3.

W pierwszej partii Daniel stracił podanie w szóstym gemie (2:4), ale w kluczowym momencie wywalczył rebreaka (4:5). W tie-breaku obronił piłkę setową (6:7) i zwyciężył 9:7.

W drugim secie szybko przełamał dobrze serwującego rywala (2:0). Utrzymał przewagę (6:3).

Polak w drugiej rundzie pokonał doświadczonego Francuza Kenny’ego De Scheppera (488 ATP) 6:1, 7:5. W drugim secie prowadził już 5:2, ale rywal zdołał odrobić straty.

W turnieju głównym Daniel przegrał z Francuzem Valentinem Royerem (250 ATP) 7:6 (3), 4:6, 2:6.

Gra podwójna

W deblu P. Matuszewski i Walków mieli walczyć z Lloydem Harrisem (RPA) i Luką Margarolim (Szwajcaria). Ci jednak zastąpili w turniejowej drabince (z nr 5) najwyżej rozstawionych Hindusów Arjuna Kadhe i Jeevana Nedunchezhiyana.

Polacy wygrali z rezerwową parą – Hiszpanami Davidem Jordą Sanchisem i Alejandro Moro Canasem 7:6 (3), 6:7 (5), 10:8.

W ćwierćfinale przegrali z Holendrami Sanderem Arendsem i Semem Verbeekiem (nr 3) 4:6, 3:6.