MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Przysiężny znów lepszy od Bogomolova

Michał Przysiężny pokonał Aleksa Bogomolova 4:6, 6:2, 6:3 w meczu drugiej rundy challengera w meksykańskim Leon. W ćwierćfinale rywalem Polaka będzie Koreańczyk Kyu Tae Im.

W pierwszym secie Amerykanin zaskoczył Ołówka świetnymi returnami i skutecznym podaniem (4:6). Michał wyciągnął wnioski z pierwszej partii i w kolejnych setach zwyciężył już bardzo pewnie (6:2 i 6:3).

Przysiężny zdobył w Meksyku już 15 punktów (do raningu dopisanych zostanie 12). Stać go na wygraną w turnieju Abierto Internacional del Bicentenario i zainkasowanie 80 pkt.

Jest w świetnie formie, a twarda nawierzchnia niezwykle mu odpowiada. Leon jest położonym na około 1500 metrów nad poziomem morza. Takie warunki oczywiście odpowiadają Ołówkowi, który potrafi wykorzystać szybkie piłki. Serwuje bowiem w tym sezonie znakomicie. W kilku pojedynkach posłał ponad 20 asów.

Amerykanin ma 26 lat i zajmuje 240 pozycję w rankingu ATP. W 2003 roku był 97 zawodnikiem świata. Urodził się w Moskwie, ale od lat mieszka na Florydzie. Ma na koncie wiele cennych zwycięstw. Pokonał m.in. Fernando Gonzaleza, Sama Querreya czy Philippa Kohschreibera.

Wcześniej Michał rywalizował z Aleksem dwa razy. Przegrał w 2007 roku w eliminacjach Australian Open 3:6, 5:7 oraz wygrał niedawno – w marcu w kanadyjskim Rimouski – 6:4, 0:6, 7:6 (6). Zwycięstwo było tym cenniejsze, że Ołówek obronił piłkę meczową. Ponadto rywal wygrał więcej piłek w spotkaniu (102:106).

Drabinka

Druga runda: (1) Przysiężny – Bogomolov 4:6, 6:2, 6:3; (8) Im – Klec 6:3, 4:6, 7:6; Estrella – (3) Begemann 7:6, 6:7, 7:5; Valent – (7) Niland 6:4, 7:6; (6) S. Gonzalez – Ryderstedt 6:4, 6:3; (4) P. Amritraj – Sadecky 6:2, 1:0 i krecz Szwajcara; (5) Cook – Millman 6:4, 6:3; (2) G. Jones – B. Klein 7:6, 7:6.