MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Porażka Karoliny w deblu

Karolina Kosińska z Francuzką Laurą Thorpe przegrały pojedynek pierwszej rundzy turnieju deblowego Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem w Fez (korty ziemne, 220 tys. $) 0:6, 1:6.

Ich przeciwniczkami były para węgiersko-hiszpańska Melinda Czink i Arantxa Parra Santonja.

W pierwszym secie Polka i Francuzka przegrały pierwszego gema. Miały jedną okazje do odrobienia straty. Ale to rywalki prowadzą (0:3). Zdobywają drugiego breaka (0:4). Trzecie przełamanie kończy seta 6:0. Karolina i Laura nie zdołały wygrac żadnego gema. Stosunek piłek wygranych 11 do 24.

W drugiej partii przeciwniczki prowadzą z przewagą dwóch przełamań (0:5). Karolina i Laura nie wykorzystały brekpointa w trzecim gemie. Wygrały jednego swojego gema serwisowego. Rywalki zwyciężają 6:1.

Partnerka Polki, 22-letnia Francuzka jest 161 w rankingu deblowym. W swojej karierze wygrała jeden turniej singlowy ITF ( Le Touquet, 2006).

27-latka z Budapesztu jest 83 w rankingu deblowym. Sukcesy odnosi w imprezach ITF. Ma na swoim koncie 18 wygranych turniejów singlowych i 9 tytułów w grze podwójnej.

Jej partnerka zdobyła trzy zawodowe tytuły w deblu. W parze z Lourdes Domuez Lino triumfowała w Acapulco (2007) i Barcelonie (2008.) Z Nurią Llagostera Vives zwyciężała w Barcelonie (2007). Ma w swoim dorobku także osiem wygranych imprez ITF. Tenisistka z Walencji zajmuje 88 pozycję w rankingu. Wspólnie dotarły w tym roku do finału turnieju w Brisbane.

Wyniki na żywo z Fez: Kliknij tutaj