TOKIO WTA 500: Uchijima - Stojsavljevic 6:4, 6:7 (7), 7:6 (6); Ishii - Saito 6:1, 6:1; Kenin - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Tauson - Hibino 6:2, 6:3; Kessler - Cocciaretto 6:3, 6:3; Boulter - Hon 6:1, 6:4; Okamura - Baptiste 7:6 (4), 6:3; KANTON WTA 250: Bouzkova - Lamens 6:3, 6:1; Parks - Bondar 6:3, 6:3; Sawangkaew - Seidel 6:1, 2:6, 6:2; Bronzetti - Avanesyan 6:1, 6:4; Dolehide - Pridankina 6:2, 6:1; Pera - Eala 6:0, 6:3; Bouzas Maneiro - Fett 6:4, 6:3; Parry - Bektas 6:3, 6:2; S. Zhang - Rakhimova 6:2, 6:1; Yuan - Minnen 7:6 (2), 6:1; Siniakova - Martic 6:2, 6:1; Xiyu Wang - Rus 6:2, 6:4; H. Shi - Ponchet 6:1, 6:7 (4), 6:3; BAZYLEA ATP 500: Stricker - Griekspoor 6:4, 6:4; Shelton - Etcheverry 6:3, 6:4; Shapovalov - J. Shang 6:1, 6:4; Van de Zandschulp - Bublik 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Alexandra; WIEDEŃ ATP 500: De Minaur - Struff 2:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Navone 6:2, 6:4; Giron - Michelsen 7:6 (4), 6:3.

Tenis. Polska – Korea Południowa 1:3 w meczu Pucharu Davisa w Zielonej Górze

Polacy przegrali z Koreańczykami w meczu Grupy Światowej I Pucharu Davisa w Hali Centrum Rozgrywkowo-Sportowego w Zielonej Górze. Transmisja w Polsacie Sport 1.

W naszej drużynie walczyli: Kamil Majchrzak, Maks Kaśnikowski, Jan Zieliński, Karol Drzewiecki i Martyn Pawelski. W teamie gości znaleźli się: Seongchan Hong, Soonwoo Kwon, Jisung Nam, Yun Seong Chung i Minkyu Song.

Polska – Korea Południowa 1:3

Piątek: Kaśnikowski – S. Hong 6:7 (8), 2:6; K. Majchrzak – S. Kwon 5:7, 6:7 (3).

Sobota: Drzewiecki/J. Zieliński – Y.S. Chung/Nam 6:7 (3), 6:4, 3:6; Pawelski – Song 6:3, 6:4.

Kaśnikowski uległ Hongowi

W pierwszym pojedynku 21-letni Kaśnikowski (173 ATP) przegrał z sześć lat starszym Hongiem (141 ATP) 6:7 (8), 2:6. W lutym w Pune w Indiach wygrał Maks 6:4, 6:2.

W pierwszym secie gemy dla serwujących do stanu 4:3. W ósmym Kaśnikowski przełamał rywala (5:3), ale nieskutecznie serwowała po wygraną w partii (5:4). W tie-breaku Maks przegrał 8:10, choć prowadził 6:5 i 7:6.

W drugim secie Hong wywalczył podwójnego breaka (0:2, 1:5). Polak obronił dwie piłki meczowe, odebrał podanie rywalowi (2:5), ale ponownie nie utrzymał podania (2:6).

Majchrzak słabszy od Kwona

W drugim spotkaniu Majchrzak (163 ATP) uległ Kwonowi (344 ATP) 5:7, 6:7 (3). Dwa lata temu w Busan w Korei Południowej nieznacznie lepszy był Kamil 6:2, 6:7 (4), 7:5. Soonwoo to były 52. tenisista świata, triumfator dwóch turniejów ATP.

Majchrzak stracił podanie w trzecim gemie (1:2). W ważnym momencie pierwszego seta uzyskał rebreaka (5:5), ale po raz drugi dał się przełamać (5:6). Przegrał partię (5:7).

W drugim secie Kwon odebrał podanie Kamilowi (2:3). Nieskutecznie serwował po zwycięstwo w meczu (5:5). Nie wykorzystał piłki setowej (6:6). W tie-breaku Polak przegrał 3:7.

Przegrana w deblu

W pojedynku w grze podwójnej w pierwszym secie nie było przełamań (6:6). W tie-breaku Drzewiecki i Zieliński byli słabsi od dwa minibreaki (3:7). W drugiej partii przełamali Nama (2:1), ale po chwili serwis stracił Zieliński (mimo prowadzenia 40:15, 2:2). W dziewiątym gemie podanie stracił Chung (5:4). Biało-czerwoni zamknęli seta (6:4).

W decydującej odsłonie Koreańczycy przełamali Zielińskiego (0:2). Polacy nie zdołali odrobić strat (3:6). Nie zagrają w przyszłym sezonie o tenisową elitę.

Honorowy punkt

Pawelski zdobył honorowy punkt dla Polski. Pokonał Songa 6:3, 6:4. W obydwu setach był lepszy o braeka. Zanotował udany debiut w narodowych barwach.

Z polskim zespołem trenowali także: Kacper Żuk, Piotr Matuszewski i Jan Sadzik. Kapitanem jest Mariusz Fyrstenberg, a jego asystentem Alek Charpantidis.

Kategoria: Davis Cup