MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Australian Open 2016 – Williams lepsza

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2016.

W półfinale Polka przegrała z Amerykanką Sereną Williams 0:6, 4:6. Pierwszy set trwał zaledwie 20 minut, a cały mecz niewiele ponad godzinę.

W Melbourne Polka została rozstawiona z czwórką. Pokonała wcześniej Amerykankę Christinę McHale 6:2, 6:3, Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:4, 6:2, Portorykankę Monikę Puig 6:4, 6:0, Niemkę Annę-Lenę Friedsam 6:7 (6), 6:1, 7:5 i Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 6:1, 6:3.

Radwańska źle rozpoczęła pojedynek z Williams. W pierwszym secie trzy razy straciła podanie (0:1, 0:3, 0:5). W drugim secie Serena jako pierwsza przełamała Agnieszkę (1:2). Polka uzyskała rebreaka (3:3), ale po raz piąty nie utrzymała serwisu (4:5). Amerykanka wykorzystała pierwszą piłkę meczową (4:6).