MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Klaudia i Olga w półfinale Polsat Warsaw Open

Klaudia Jans (na zdjęciu) i Olga Govortsova wygrały w ćwierćfinale turnieju deblowego w Warszawie 7:5, 6:4. Pojedynek został przerwany przez opady deszczu, ale udało się go rozegrać do końca.

Rywalkami były Rosjanka Maria Kondratieva (75 w rankingu deblowym) i Czeszka Vladimira Uhlirova (55).

W pierwszym secie Klaudia i Olga przełamały podanie przeciwniczek (2:1). Wykorzystały jednego z sześciu breakpointów. Obie pary wygrywają swoje podania (3:2). Rywalki odrobiły straty i doprowadziły do równowagi. O zwycięsctwie Polki i Białorusinki zdecydował drugi break 7:5.

W drugiej partii oba deble dwukrotnie traciły serwis. Tak jak w secie pierwszym, o wygranej zdecydowała przewaga jednego przełamania. Olga i Klaudia wygrały 6:4.

O awans do finału Jans i Govortsova zmierzą się z Carą Black i Zi Yan. Początek spotkania jutro o 15.00.

Polka i Białorusinka w pierwszym meczu pokonały po bardzo zaciętym meczu Szwajcarkę Timeę Bacsinszky i Łotyszkę Ligę Dekmeijere 6:3, 4:6, 12:10.