RZYM - eliminacje: Sramkova - Dart 6:2, 6:3; Masarova - Rocchetti 6:2, 7:6 (2); Pigossi - E. Andreeva 6:3, 6:3; Semenistaja - Bouzas Maneiro 4:6, 6:0, 7:5; Zarazua - Parrizas Diaz 6:3, 6:3; Pera - Watson 7:6 (0), 6:3; Tomova - Abbagnato 6:3, 6:1; Gracheva - Alvisi 6:1, 6:1; Sasnovich - Parks 6:1, 6:1; Bondar - Mandlik 6:4, 4:6, 6:2; Atmane - Kokkinakis 7:5, 7:6 (5); Meligeni Alves - Gaston 6:3, 3:6, 6:1; Barrere - G. Mpetshi Perricard 6:3, 7:5; Ajdukovic - Piros 7:6 (2), 3:6, 6:2; Mayot - Vacherot 6:3, 6:3; A. Muller - Nava 4:6, 6:1, 6:4; Schwartzman - Ramos-Vinolas 6:1, 3:6, 7:5; Passaro - Kovacevic 7:5, 7:5; Moutet - Dzumhur 6:1, 6:3; Kukushkin - Garin 5:7, 7:6 (9), 7:6 (2); Bergs - Kypson 4:6, 6:3, 6:4.

Jans i Schnyder nie zagrają w 2. rundzie

Klaudia Jans (na zdjęciu) i Szwajcarka Patty Schnyder przegrały w 1. rundzie turnieju gry podwójnej 7:6, 4:6, 3:6.

Rywalkami są Rosjanka Regina Kulikova (490 w rankingu deblowym) i Anastasija Sevastova z Łotwy (400).

Polka i Szwajcarka żle rozpoczęły mecz. Straciły podanie. Przegrywały (1:4). Ale zdołały odrobić stratę i doprowadzić do równowagi (5:5). Losy seta rozstrzygnęły się w tie-breaku. Lepej w nim poradziły sobie nasze dziewczyny (7:4). Pierwszą partię wygrywają 7:6.

W drugim secie oba deble przełamywały się po jednym razie (2:2). W piątym gemie rywalki wywalczyły breaka (2:3). Nasza para zmiejszyła nieco różnicę (3:4). A w kolejnym nie wykorzystała okazji na przełamanie powrotne (3:5). Rywalki utrzymały przewagę do końca seta. Zwyciężają 6:4.

W trzeciej partii gemy wygrywane przez podające (1:2). Czwarty gem przynosi przełamanie dla rywalek (1:3). Obie pary utrzymywały swoje serwisy (2:4). Kolejny break (2:5), ale Polka i Szwajcarka odrabiają część strat (3:5). Nie są jednak w stanie utrzymać własnego podania. Przegrywają w decydującej partii 3:6.

Łotewska zawodniczka ma na swoim koncie jedno zwycięstwo (w parze z Lenką Wienerową) w Katowicach 2008 roku. Jej partenka triumfowała w dwóch imprezach z cyklu ITF.