MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Fryta i Matka nie zagrają w półfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali pojedynek o półfinał French Open z Lukasem Dlouhy i Leanderem Paesem. Mecz trwał zaledwie 58 minut.

Fyrstenberg/Matkowski13
Dlouhy/Paes             66

Relacja LIVE !!!

Marcin serwował jako pierwszy. Obrońcy tytułu od razu uzyskali breaka (0:1). Wygrali swoje podanie (0:2). Także Fryta stracił serwis, mimo prowadzenia (40:15). Kolejne gemy dla podających (1:6). Znakomicie dysponowani rywale przełamali Mariusza. Polacy przegrali pierwszego seta (1:6). Wygrali zaledwie 12 z 39 akcji.

W pierwszym gemie drugiej partii biało-czerwoni mieli breakpointa przy serwisie Lukasa. Marcin trafił jednak return w siatkę (0:1). Skuteczne podania Matki (1:1) i Leandera (1:2). Wciąż bez przełamań w drugim secie (3:4). Świetnie zagrania Czecha. Fryta stracił podanie (3:5). Dlouhy serwował na mecz. Popełnił dwa podwójne błędy pod rząd. Breakpoint dla biało-czerwonych, którego nie zdołali wykorzystać. Dlouhy i Pase nie marnują pierwszej okazji na zwycięstwo w secie (6:3) i meczu.

Prawie 37-letni Paes to wyborny deblista. Były lider rankingu (obecnie jest 6) triumfował w 43 turniejach. 10 lat młodszy Dlouhy jest piąty w klasyfikacji. Wygrał w ośmiu zawodowych imprezach.

Wspólnie przed rokiem zwyciężyli we French Open i US Open. W tym roku odnieśli sukces w Miami.

Obraz z Paryża: Kliknij tutaj