MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Porażka Łukasza i Olivera

Łukasz Kubot w parze z Austriakiem Oliverem Marachem przegrali w pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju w Eastbourne 1:6, 3:6.

Ich rywalami był duet z Brazylii: Marcelo Melo i Bruno Soares.

W pierwszej partii gemy dla serwujących (1:2). W 4. gemie nasza para straciła podanie (1:3). Rywale mają dwa breakpointy, wykorzystują już pierwszego (1:5). Przy swoim podaniu wygrywają seta 6:1.

W drugim secie bez przełamań (2:2). W piątym gemie rywale zobyli breaka (2:3). W kolejnym utrzymują serwis (2:4). Polak i Austriak wygrywają swoje podanie, zmniejszają stratę (3:4). W 9. gemie Brazylijczycy wywalczyli drugie przełamanie, które dało im seta 6:3.

………………………………

Marcelo i Bruno to specjaliści od gry deblowej. W rankingu deblistów zajmują odpowiednio 30. i 31. miejsce. Ten pierwszy najwyższą pozycję w karierze uzyskał w lutym zeszłego roku, kiedy był 18. Soares najlepszą lokatę osiągnął w maju, także 2009 roku. Był wtedy 14. Obaj są zawodnikami praworęcznymi. Bruno wywalczył 5 zawodowych tytułów, jego partner ma ich na swoim koncie 7. Wspólnie zwyciężyli w tym roku w Nicei.