MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Porażka Tomka i Dustina

Tomasz Bednarek i Dustin Brown przegrali ćwierćfinałowy mecz debla w turnieju ATP Newport.

Australijczycy Carsten Ball i Chris Guccione wygrali z Polakiem i Jamajczykiem 6:3, 6:4. O przegranej zadecydowały dwa breaki. W obydwu przypadkach podanie stracił Tomek.

Pierwsze trzy gemy dla podających (1:2). Niestety, w czwartym Polak dał się przełamać (1:3).

Break był bardzo kosztowny, gdyż obydwaj wysocy Australijczycy serwowali znakomicie (3:5). Nasz duet przegrał pierwszego seta 3:6, po 23 minutach gry.

Nerwowy początek drugiej partii. Na szczęście Brown obronił dwa breakpointy (1:0). Ball nadal świetnie podaje (1:1). Bednarek po raz drugi stracił serwis. Popełnił czwarty podwójny błąd (1:2).

Tomek i Dustin mogli błyskawicznie odrobić straty. Nie wykorzystali szansy na przełamanie Guccione (1:3). Następne gemy dla podających (3:5). Nasi gracze obronili piłkę meczową przy serwisie Browna (4:5). Guccione przypieczętował wygraną w secie i meczu (4:6).

Bednarek zdobył w USA 45 punktów do rankingu deblistów.

Ćwierćfinały: Ball/Guccione – Bednarek/Brown 6:3, 6:4; J. Erlich/Lipsky – Marray/J. Murray 7:6 (3), 6:3; (4) S. Gonzalez/Rettenmaier – Mahut/Roger-Vasselin 3:6, 7:6 (1), 10:4; Kohlmann/Peya – Gicquel/Ventura.