MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Domachowska wygrała z Pliskovą

Marta Domachowska pokonała Karolinę Pliskovą w drugiej rundzie kwalifikacji w turnieju w Stambule.

Domachowska167
Pliskova606

Polka fatalnie rozpoczęła spotkanie. Przegrała pierwsze pięć gemów (0:5). Dopiero po 20 minutach otworzyła konto w pierwszej partii (1:5), ale uległa młodszej przeciwniczce w pierwszym secie (1:6).

Domachowska w świetnym stylu rozpoczęła drugą partię. Łatwo wygrała otwierającego gema (1:0). Nie wykorzystała dwóch breakpointów, ale przy trzeciej szansie, Karolina popełniła podwójny błąd (2:0).

I jest trzeci gem z rzędu dla Polki (3:0), która w drugim secie znakomicie serwuje. Marta po raz drugi przełamała Czeszkę (4:0). Trzeci break i partia dla biało-czerwonej (6:0). Wyrażnie dominowała w tym secie (29-16 w wygranych akcjach).

Przerwa wybiła Domachowską z rytmu. Do zera przegrała własne podanie, popełniła dwa podwójne błędy (0:1). Szybko wywalczyła rebreaka (1:1). Trwa seria przełamań – pięć z rzędu (2:3).

Jako pierwsza niemoc serwisowy przełamała Pliskova (2:4). Marta z trudem wygrała w końcu swoje podanie (3:4), ale nie zdołała sięgnąć po rebreaka (3:5). Czeszka serwuje na mecz (4:5). Polka obroniła piłkę meczową. Przełamała rywalkę po trzecim breakpoincie.

Gem na sucho dla Marty (6:5). Karolina asem doprowadziła do tie-breaka (6:6). Polka żle go rozpoczęła – od podwójnego błędu (0:1). Szybko wyszła na prowadzenie (3:2, 4:2, 5:2, 6:3). Zmarnowała trzy piłki meczowe (6:6), a także czwartego (7:7) i piątego meczbola (8:8). Sama obroniła drugą (9:9) i trzecią piłkę meczową (10:10). Dopiero szósta szansa daje zwycięstwo Domachowskiej w tie-breaku (12:10) i meczu.

W pojedynku o awans do turnieju głównego zagra z 21-letnią Rosjanką Vesną Manasievą (143). Początek meczu w poniedziałek o godz. 10.30.

…………….

Marta wczoraj w Turcji pokonała Gruzinkę Oksanę Kalashnikovą 7:5, 6:4. Pokazała charakter. W obydwu setach odrabiała straty. Karolina Pliskovą to jedna z dwóch zdolnych bliżniaczek z Czech. Zajmuje 207 miejsce w rankingu WTA. 18-latka wygrała w tym sezonie juniorski Australian Open.

Druga runda: (1) Makarova – Hofmanova 6:2, 6:2; Beltrame – (5) Karatantcheva 2:6, 7:6, 6:3; (2) Jovanovski – Vasylyeva 6:4, 6:4; Fedak – (8) A. Panova 6:7, 6:3, 6:4; Domachowska – Kar. Pliskova 1:6, 6:0, 7:6 (10); (6) Manasieva – Kremer 6:4, 4:6, 6:4; Schruff – Tinjić 6:3, 6:2; Kr. Pliskova – Pavlović 6:3, 2:6, 7:6.