MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Remondina pokonała Piter

Katarzyna Piter uległa Włoszce Annie-Giulii Remondina w pierwszej rundzie turnieju w Bad Saulgau.

Piter634
Remondina366

Włoszka łatwo wygrała pierwszego własnego gema (0:1). W jej ślady poszła Polka (1:1). Kasia nie wykorzystała szansy na breaka (1:2), a po chwili straciła podanie (1:3).

Piter wywalczyła rebreaka (2:3). Bardzo długi gem, ale na szczęście dla naszej zawodniczki (3:3). Kasia odebranie podanie rywalce w siódmym i dziewiątym gemie. Zwyciężyła w pierwszym secie 6:3.

W drugiej partii Polka – po kolejnym długim gemie – od razu straciła podanie (0:1). Błyskawicznie zanotowała rebreaka (1:1), znów dała się przełamać (1:2) i szybko odrobiła straty (2:2). Trwa seria przełamań (2:3).

Remondina jako pierwsza przełamała niemoc serwisową (2:4). Kaśka gorsza w drugim secie o dwa breaki (3:6).

W trzeciej partii w Piter wstąpiły nowe siły. Odebrała podanie rywalce (1:0), ale Włoszka uzyskała przełamanie powrotne (1:1). Mecz obfituje w długie wymiany, gemy i breaki (2:2).

Anna-Giula jako pierwsza w trzecim secie wygrała gema przy własnym serwisie (2:3). Kolejne też dla podających (4:5). Niestety, Polka została przełamana w gemie, w którym serwowała, aby zostać w meczu. Przegrała partię 4:6. Mecz trwał ponad 2,5 godziny.