MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Brands pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Niemcem Danielem Brandsem w pierwszej rundzie turnieju w New Haven.

Kubot465
Brands627

Polak fatalnie rozpoczął spotkanie. Stracił podanie już w drugim gemie (0:2). Po drugim asie Niemca już 0:3. Łukasz otworzył konto w pierszym secie (1:3), ale nadal jest gorszy o breaka (1:4).

Kubot obronił dwa breakpointy (2:4). Brands serwuje na pierwszego seta (3:5), ale Polak przełamał go na sucho (4:5). Obronił jedną piłkę setową przy swoim serwisie, ale drugiej szansy Daniel już nie zmarnował (4:6).

Łukasz uzyskał breaka w pierwszym gemie drugiej partii (1:0) i utrzymał podanie (2:0). Kolejne gemy dla podających (4:2). Polak po raz drugim w tym secie przełamał przeciwnika (5:2) i wygrał drugiego seta (6:2).

Niemiec łatwo wygrał pierwszego gema w trzeciej partii (0:1). Jego wyczyn skopiował Polak (1:1). Wciąż bez breaków (3:4). W ósmym – bardzo długim gemie – Luki obronił dwa breakpointy (4:4).

Nadal bez przełamań w decydującym secie (5:6). Daniel wykorzystał pierwszą z dwóch piłek meczowych, w gemie Polaka i zwyciężył 7:5.

Daniel jest aktualnie 75 w rankingu, najwyżej był 66. W tym roku zaliczył świetny start w Wimbledonie, docierając do czwartej rundy. Zwyciężył w challengerze w Monza, a przegrał finał w Tunisie.