MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Klaudia i Tatiana nie zagrają w półfinale

Klaudia Jans i Tatiana Poutchek przegrały w ćwierćfinale deblowego turnieju WTA w New Haven.

O półfinał zmierzyły się z turniejowymi jedynkami – Czeszką Kvetą Peschek i Słowenką Katariną Srebotnik.

Przegrały 2:6, 5:7. Pierwsza partia to wyrażna dominacja rywalek, które trzykrotnie przełamały naszą parę.

Dziewczyny zdołały odrobić stratę tylko jednego breaka. W wygranych piłkach było 28 do 18 dla Czeszki i Słowenki.

W drugim secie walka była bardziej wyrównana, bilans wygranych punktów (34 do 34). Doszło do pięciu przełamań, ale o jedno lepsze okazały się przeciwniczki.

W pierwszym meczu Polka i Białorusinka pokonały grożne Włoszki Sarę Errani i Robertę Vinci 6:4, 6:7 (6), 10:7. Mecz świetnie się ułożył dla Klaudii i Tatiany.

Po wygranej w pierwszym secie (6:4), w drugiej partii prowadziły z breakiem (4:1). Rywalki odrobiły straty i zwyciężyły w tie-breaku (8:6). W supertie-breaku lepszy były jednak Jans i Poutchek.

Kluadia i Tatiana wywalczyły w New Haven 120 punktów do rankingu WTA.