MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Haider-Maurer pokonał Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał z Andreasem Haiderem-Maurerem w drugiej rundzie kwalifikacji US Open.

Janowicz64
Haider-Maurer76

Austriak serwował jako pierwszy. Pewnie wygrał własne podanie (0:1). Jerzyk dał się przełamać (0:2). Trzeci gem z rzędu dla Haidera-Maurera (0:3). Janowicz otworzył konto w pierwszym secie (1:3).

Kolejne gemy dla serwujących (2:4). Polak uzyskał rebreaka (3:4) i doprowadził do wyrównania (4:4). Gem do zera dla Austriaka (4:5). Rozstrzygnięcie w pierwszej partii zapadło w tie-breaku (6:6).

Decydująca rozgrywka obfitowała w minibreaki. Janowicz wygrał tylko dwie z sześciu akcji przy własnym serwisie. Prowadził 2:1, przegrywał 2:5, 4:5, by ostatecznie ulec przeciwnikowi 4:7.

Jerzyk żle rozpoczął drugiego seta. W trzecim gemie stracił podanie (1:2). Haider-Maurer nadal znakomicie serwuje (2:4). Polak obronił trzy breakpointy(3:4), które mogły dać rywalowi podwójne przełamanie. Po chwili, wywalczył rebreaka (4:4).

Niestety, Austriak błyskawicznie odpowiedział. Przełamał Janowicza (4:5). Jerzyk nie wykorzystał dwóch breakpointów. Przegrał drugą partię (4:6) i cały pojedynek.

Andreas ma 23 lata. Zajmuje 215 miejsce w rankingu ATP. W listopadzie był już 169 na świecie.

Jest typowym tenisowym podróżnikiem. W ciągu dwóch ostatnich lat grał praktycznie na wszystkich kontynentach. Wygrał w karierze dziewięć futuresów. W rozgrywkach challengerowych osiągnął jeden finał.

Wiele razy walczył z Polakami. Przegrał z Roberem Godlewskim, a wygrał m.in. z Łukaszem Kubotem, Błażejem Koniuszem czy Markiem Mrozkiem.