MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Cincinnati WTA – przegrana z Halep

Agnieszka Radwańska i Magda Linette grały w Western & Southern Open w Cincinnati.

Krakowianka została rozstawiona z piątką w turnieju głównym rangi Premier. Poznanianka odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji.

W Cincinnati z szerokiej czołówki zabrakło jedynie Sereny Williams, Jeleny Jankovic i Sloane Stephens.

Radwańska miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej wypoczęta Agnieszka wygrała łatwo ze zmęczoną mecze z Czeszką Lucie Safarovą Niemką Andreą Petkovic 6:0, 6:1.

W 1/8 finału Polka pokonała Brytyjkę Johannę Kontę 6:7 (1), 6:4, 6:0. Mecz trwał 140 minut i do stanu 4:4 w drugim secie był bardzo wyrównany. Kolejne osiem gemów powędrowało na konto naszej zawodniczki.

W ćwierćfinale Radwańska uległa Rumunce Simonie Halep 5:7, 1:6. W pierwszym secie wygrywała już 4:0.

Drabinka singla

W kwalifikacjach Linette przegrała z Amerykanką Alison Riske 6:1, 4:6, 4:6, choć prowadziła 6:1, 4:1.