MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Wygrane Kubota i Maracha oraz Matki i Fryty

Łukasz Kubot i Oliver Marach awansowali do drugiej rundy turnieju deblowego US Open.

Polak i Austriak pokonali Brytyjczyka Rossa Hutchinsa i Amerykanina Scotta Lipskiego 7:6 (4), 6:3.

Niezwykle wyrównany był pierwszy set. W tie-breaku skuteczniejszy był naszu duet (7:4). W drugiej partii Luki i Oli byli lepsi o jednego breaka (6:3).

W drugiej rundzie zmierzą się z Niemcem Benjaminem Beckerem i Argentyńczykiem Leonardo Mayerem.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali z Hiszpanami Guillermo Garcią-Lopezem i Albertem Montanesem 6:3, 6:4.

W szóstym gemie Polacy przełamali rywali (4:2). Wystarczyło to do zwycięstwa w pierwszym secie (6:3).

W drugiej partii bez breaków przez cztery gemy (2:2). W piątym Hiszpanie stracili podanie (3:2). Fryta i Matka dowieżli prowadzenie do końca seta i meczu (6:4).

Ich następnymi przeciwników będą Ryan Harrison i Robert Kendrick z USA.

Pierwsza runda: (5) Kubot/Marach – Hutchins/Lipsky 7:6 (4), 6:3; M. Melo/Soares – (6) Cermak/Mertinak 7:6 (4), 7:5; Jużny/Stakhovsky – Y-H Lu/Tipsarević 7:6 (12), 7:6 (2); Chiudinelli/Lacko – D. Martin/D. Young 6:4, 7:5; (9) Fyrstenberg/Matkowski – Garcia-Lopez/Montanes 6:3, 6:4.