MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Przegrana Marty

Chorwatka Jasmina Tinjic okazała się zbyt mocną rywalką dla Marty Domachowskiej w spotkaniu pierwszej rundy challengera w Bielli.

Domachowska624
Tinjic266

Polka dominowała w pierwszej partii. Trzecim breakiem zwyciężyła 6:2. W drugim secie bez przełamań (1:1). Bardzo zacięty i długi gem trzeci, kończy się odebraniem serwisu Domachowskiej (1:2).

W kolejnym utrzymała podanie (1:3). Polka wykorzystała własny serwis (2:3), ale kolejnego gema przegrała do zera (2:4). W następnym, po grze na przewagi, niestety też uległa (2:5). Chorwatka notując breaka wygrywa drugiego seta (2:6).

Domachowska dobrze zaczęła trzeciego seta. W jego drugim gemie przełamała serwis przeciwniczki (2:0). W kolejnym jednak Tinjic zrewanżowała się tym samym (2:1). Polka odebrała podanie rywalce (3:1), a w piątym gemie wygrała własny serwis (4:1).

Od tego momentu, to Tinjic przejęła inicjatywę w spotkaniu. Chorwatka wygrała pięć kolejnych gemów i całe spotkanie 6:4.