MADRYT: Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Pekao Szczecin Open – eliminacje – bez Polaków w trzeciej rundzie

Od godz. 10 zawodnicy rywalizowali w pierwszej oraz drugiej rundzie kwalifikacji challengera Pekao Szczecin Open.

Pojedynki odbywały się na pięciu kortach. W najciekawszym meczu Piotr Gadomski (747 w rankingu ATP) walczył z Niemcem Dennisem Bloemke (360). Polak prowadził w pierwszym secie 2:0, ale przegrał w nim 4:6.

Sytuacja powtórzyła się w drugiej partii. W niej także Piotrek przełamała rywala (3:1), ale szybko stracił przewagę (4:4). Rywal wywalczył drugiego breaka i wygrał 7:5.

Odpadli już Paweł Ciaś i Mateusz Szmigiel. Utalentowany 16-latek debiutował w zawodowych rozgrywkach. Tylko w pierwszej partii dzielnie walczył z Brytyjczykiem Morganem Phillipsem. Natomiast Mateusz kontynuuje serię porażek.

Robert Godlewski po przegraniu pierwszej partii, w drugiej dwa razy przełamał przeciwnika i wygrał 6:2. W trzecim secie Godlewski także był lepszy (6:2).

Porażek doznali natomiast Mateusz Kowalczyk, Arkadiusz Kocyła, Andriej Kapaś i Tomasz Bednarek.

Walczą teraz Grzegorz Panfil i Bartosz Sawicki (na zdjęciu). Ślązak przegrał z Goranem Tosiciem pierwszą partię (1:6). Drugiego seta rozstrzygnął tie-break. Lepszy był w nim Czarnogórzec (10:8), choć to Panfil prowadził już 6:3.

Zdolny 18-latek w meczu z Patrickiem Taubertem wygrał pierwszego seta (6:3). W drugim dwa razy przełamał Niemca (1:0). Przy stanie 4:0, Taubert zrezygnował z dalszej walki.

Rozpoczęły się pojedynki drugiej rundy. Godlewski przegrał wyrażnie z Phillipsem 1:6, 0:6.

Natomiast Sawicki grał z Niemcem Peterem Torebko. Przegrał pierwszego seta 3:6. W drugim prowadził z przewagą breaka (3:0). Rywal wygrał jednak kolejne sześć gemów, trzy razy odbierając podanie Bartkowi i zwyciężył 6:3.

Pierwsza runda: (1) Rochette – Steiro 6:1, 3:6, 6:0; Fransen – Kapaś 7:5, 6:0; Devilder – Gorban 6:3 i krecz Andrieja; (5) Sieber – Bednarek 6:2, 6:7 (4), 6:1; (2) Tosic – Panfil 6:1, 7:6 (8); Lustig – Renavand 7:5, 7:5; Tveit – Kocyła 6:2, 6:2; (7) Jebavy – Kowalczyk 2:6, 6:3, 6:4; Torebko – (3) Fabbiano 3:6, 6:1, 7:6 (4); Sawicki – Taubert 6:3, 4:0 i krecz Niemca; M. Cuevas – Westerhof 7:5, 2:1 i krecz Holendra; (6) Vik – Beutler 6:1, 6:1; (4) Bloemke – Gadomski 6:4, 7:5; Chramosta – Szmigiel 6:1, 6:2; Godlewski – Sikora 3:6, 6:2, 6:2; (8) Phillips – Ciaś 6:4, 6:0.

Druga runda: (1) Rochette – Fransen 6:3, 6:4; Devilder – (5) Sieber 6:4, 6:2; Lustig – (2) Tosic 6:4, 6:4; Tveit – (7) Jebavy 6:0, 6:2; Torebko – Sawicki 6:3, 6:3; M. Cuevas – (6) Vik 6:3, 6:4; (4) Bloemke – Chramosta 6:0, 6:4; (8) Phillips – Godlewski 6:1, 6:0.