MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7); Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Tamaela pokonała Domachowską

Marta Domachowska przegrała z Holenderką Elise Tamaelą w drugiej rundzie turnieju w Mestre.

Domachowska664
Tamaela736

Polka straciła podanie w pierwszym gemie (0:1), ale szybko uzyskała rebreaka (1:1). Marta po raz pierwszy wygrała własne podanie (2:1).

Leworęczna Elise w piątym gemie przełamała Domachowską (2:3), ale ta dzięki ofensywnej grze odrobiła straty (3:3) i wyszła na prowadzenie (4:3).

Kolejne gemy wygrywane są przez serwujące (6:5). Elise doprowadziła do tie-breaka. W nim Holenderka prowadziła (3:0), ale Marta odrobiła straty (4:4). Nie wykorzystała jednak pięciu okazji na skończenie seta, rywalka trzecią piłką setową zwyciężyła (13:11).

Początek drugiej partii bez przełamań (1:1). Długi i zacięty gem, rywalka obroniła breakpointa i utrzymała serwis (1:2).

Równowaga utrzymała się do stanu (3:3). Potem Marta wywalczyła dwa przełamania, wygrała drugiego seta 6:3 i wyrównała stan pojedynku.

Decydującą partię Polka rozpoczęła od wygrania swojego gema (1:0), w kolejnym nie wykorzystała dwóch breakpointów (1:1). W dalszym ciągu bez breaków (3:3).

Polka straciła serwis w siódmym gemie (3:4). Holenderka utrzymała przewagę przełamania do końca seta. Zwyciężyła 6:4 i to ona zagra w ćwierćfinale.

26-letnia Holenderka jest 297 w rankngu WTA, ale trzy lata temu zajmowała 129 pozycję w rankingu WTA. Z Martą spotkały się w eliminacjach turnieju w Casablance (2004). Wtedy Polka była lepsza 7:5, 6:0.

Druga runda: Klepac – Botto 6:1, 6:2; E. Birnerova – Molinero 6:3, 6:2; (3) Hradecka – Chakhnashvili 6:4, 6:2; (6) Koryttseva – Minella 6:1, 7:6 (2); Schruff – J. Mayr 6:0, 6:2; Tamaela – Domachowska 7:6 (11), 3:6, 6:4; (5) Rus – Giovine 6:3, 6:2; (2) Ondraskova – Piter 6:0, 7:6 (7).