MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Volandri rozbił Kubota

Łukasz Kubot gładko przegrał z Filippo Volandrim w meczu pierwszej rundy turnieju ATP w Bukareszcie.

Kubot30
Volandri66

Polak stracił podanie już w pierwszym gemie (0:1). Do zera przegrał następnego (0:2). W trzecim Łukasz obronił dwa breakpointy (1:2). Pozostaje bez punktu przy serwisie Filippo (1:3). Volandri ma już na koncie podwójnego breaka (1:4).

Kubot popełniał zbyt wiele błędów, aby myśleć o wygranej (1:5). Pierwszy łatwy gem Łukasza (2:5), który zaczął grać ofensywniej. Przełamał rywala (3:5). Stracił jednak po raz trzeci podanie i przegrał pierwszą partię (3:6).

W drugim gemie drugiego seta Polak znów dał się przełamać (0:2). Nadal nie może odzyskać formy z pierwszej części sezonu (0:3). Następny break przesądza losy meczu (0:4). Łukasz obronił dwie piłki meczowe, ale trzeciej szansy Volandri już nie zmarnował (0:6). Pojedynek trwał tylko 61 minut.

Włoch ma 29 lat i zajmuje 98 miejsce w rankingu ATP. Trzy lata temu był 25 na świecie. Ma na swoim koncie zwycięstwo z Rogerem Federerem. Triumfowal w dwóch imprezach ATP. Był też w sześciu finałach. Kubot grał z Volandrim trzy razy. Wygrał w Pucharze Davisa w 2004 roku 3:6, 6:4, 6:1, 6:7 (4), 6:2. Przegrał rok póżniej w Sopocie 3:6, 1:6. Przed rokiem uległ Filippo w eliminacjach turnieju w Rumunii 3:6, 2:6.