MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5.

Przysiężny przegrał z Greulem

Michał Przysiężny uległ Niemcowi Simonowi Greulowi w meczu pierwszej rundy turnieju w Bukareszcie.

Przysiężny34
Greul66

Pierwsze dwa gemy dla podających (1:1). W trzecim Ołówek wykorzystał drugiego breakpointa (2:1). W kolejnym Greul uzyskał przełamanie powrotne, choć dopiero za czwartą szansą (2:2).

Następne gemy bez breaków (3:4). W dziewiątym Michał po raz drugi stracił podanie (3:5). Przegrał pierwszego seta (3:6).

Przysiężny świetnie rozpoczął drugą partię. Przełamał Niemca (2:0) i podwyższył przewagę (3:1). W piątym gemie Greul zanotował rebreaka (3:2). Kolejne gemy dla serwujących (4:4).

Simon uzyskał breaka (4:5). Wykorzystał trzecią piłkę meczową (4:6). Michał poniósł następną porażkę w rozgrywkach ATP Tour. Tym bardziej bolesną, że w obydwu setach miał przewagę przełamania.

29-latek z Stuttgartu jest 101 w rankingu ATP, w marcu tego roku był już 55.W 2002 roku w Doniecku, na kortach ziemnych wygrał Niemiec 6:4, 6:3.