MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Aga Radwańska wygrałą z Govortsovą

Agnieszka Radwańska pokonała Olgę Govortsovą w drugiej rundzie turnieju w Tokio.

A. Radwańska66
O. Govortsova23

Polka do zera przegrała własne podanie (0:1). Nie wykorzystała breakpointa, ale przy drugim Olga popełniła podwójny błąd (1:1). Isia objęła prowadzenie (2:1). Przełamała rywalkę (3:1) i zdobyła czwartego gema z rzędu (4:1). Trzeci break dał Radwańskiej pierwszego seta (6:2).

Agnieszka otworzyła konto w drugiej partii (1:0). Gem na sucho Govortsovej (1:1). Po pierwszym asie Isi już 2:1. Wciąż bez przełamań w drugim secie (3:2). W szóstym gemie Polka uzyskała breaka (4:2).

W kolejnym obroniła dwa breakpointy (5:2). Triumfowała w drugiej partii (6:3) i całym pojedynku.

Radwańska zagra w środę w trzeciej rundzie z Niemką Andreą Petkovic.