MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Fryta i Matka nie wygrali w Szanghaju

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali z Hindusem Leanderem Paesem i Austriakiem Jurgenem Melzerem w finale turnieju Shanghai Rolex Masters.

M. Fyrstenberg/M. Matkowski565
L. Paes/J. Melzer7410

Obie pary rozpoczęły spotkanie od wygrywania swoich gemów (2:3). Mimo dwóch podwójnych błędów serwisowych Marcina, nadal bez przełamań (3:3).

Kolejne gemy również dla podających (4:4). Dziewiąty gem przyniósł breaka dla Polaków (5:4). Nie wykorzystali jednak swojego serwisu, aby wygrać seta. Marcin stracił podanie (5:5). Rywale pierwszą z trzech piłek setowych, przełamując Frytę, wygrali tą partię 7:5.

Drugi set to jak dotąd gemy dla serwujących, bez okazji na breaka dla żadnej z par (4:4).

Biało-czerwoni, wywalczyli breaka przy podaniu Jurgena (5:4) i drugim z trzech setboli zwyciężyli 6:4. W supertie-breaku rywale zagrali perfekcyjnie, mieli pięć piłek meczowych (4:9). Polacy obronili pierwszą, ale już druga dała tytuł Leandrowi i Jurgenowi.

Mariusz i Marcin wywiozą z Szanghaju 600 punktów do rankingu ATP i 93,600 $ premii finansowej.

Rywale to do doświadczeni debliści. Jurgen jest aktualnie 12 w rankingu, ale był już 6. Ma na swoim koncie osiem tytułów, w tym (z Philippem Petzschnerem) triumfował w Wimbledonie. Natomiast Leander to były lider deblowego klasyfikacji, obecnie 8. Ma imponujący dorobek. Zwyciężał w czterdziestu trzech zawodowych turniejach.