MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Kasia i Agata polecą na Arubę

Katarzyna Kaleta i Agata Sasin w listopadzie wystąpią w turnieju beach tenisa na karaibskiej wyspie Aruba.

Zawody cyklu ITF odbędą się w dniach 17-21 listopada na pięknej Palm Beach Aruba.

– Otrzymałyśmy zaproszenie do udziału w tej imprezie, dlatego też postanowiłyśmy skorzystać z okazji występu w tak egzotycznym miejscu. Będziemy mogły sprawdzić się w innych warunkach – mówi Kasia.

Kaleta zajmuje 35 miejsce w światowym rankingu tenisa na plaży. Sasin jest trenerką w PKT Pabianice. Wspólnie z Kasią zwyciężyły w jednej z edycji zawodów w łódzkiej Manufakturze.

Na Arubę wybierają się również zawodniczki z Włoch (dominują na świecie), Brazylii, Holandii, Francji, Niemiec czy Bermudów.

We wrześniu Kasia wraz z Aleksandrą Rosolską wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy. Zdobyła też złoto i srebro w krajowym czempionacie.

W listopadzie Kaletę czeka także inny sprawdzian. Startuje w wyborach do rady powiatu pabianickiego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.