MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Radwańska w turnieju głównym w Ismaning

Urszula Radwańska wygrała z Niemką Tanją Ostertag w trzeciej rundzie eliminacji Bueschl Open w Ismaning.

U. Radwańska66
T.Ostertag02

23-letnia Niemka jest obecnie 573 w rankingu WTA. Dotarła do decydującej rundy eliminacji pokonując Annę-Giulię Remondinę i Katerynę Kozlovą.

Mecz swoim podaniem rozpoczyna Ostertag. Ula przełamuje (1:0) i wygrywa gem przy swoim podaniu (2:0). Kolejny break dla Polki (3:0). W następnej odsłonie broni dwóch breakpointów, ale ostatecznie wygrywa gema (4:0).

Zwycięska passa Radwańskiej trwa. Znowu przełamuję rywalkę (5:0) i swoim podaniem wygrywa seta (6:0).

Ostertag wygrywa swoje podanie i pierwszego gema w meczu (0:1). Ula nie pozostaje dłużna (1:1). Jak na razie bez przełamań w drugim secie (1:2, 2:2).

Dopiero w piątym gemie Radwańska zdobywa breakpointa i wykorzystuje go (3:2). W kolejnej odsłonie drugiego seta broni dwóch breakpointów (4:2). Idzie jak burza, wykorzystuje drugiego z trzech punktów na przełamanie (5:2).

Serwuje na mecz, zdobywa meczbola i wykorzystuje go (6:2). Polka w turnieju głównym!

Wyniki

Trzecia runda: (1) Bertens – Giovine 6:3, 6:1; S. Haas – Mijacika 6:0, 6:3; (7) U. Radwańska – Ostertag 6:0, 6:2; (6) Kar. Pliskova – Arefyeva 6:3, 4:6, 6:0.