MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Polacy lepsi od Włochów

Tomasz Bednarek i Michał Przysiężny wygrali w pierwszej rundzie turnieju deblowego w Oritsei z Riccardo Ghedinem i Claudio Grassim.

Bednarek/Przysiężny67
Ghedin/Grassi46

W pierwszym secie biało-czerwoni wywalczyli jednego breaka i tą przewagę utrzymali do końca. Rywale nie mieli żadnej okazji na przełamanie. Tomek i Michał zwyciężyli 6:4.

Początek drugiej partii bez przełamań (2:3). Ołówek dołożył gema przy swoim podaniu (3:3). Obie pary wygrywały gemy zgodnie z regułą swojego serwisu do stanu (6:6).

Losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim Polacy obronili dwie piłki setowe (6:7) i (7:8). Wyrównali na (8:8) i pierwszym meczbolem wygrali (10:8) i awansowali do ćwierćfinału.

Pierwsza runda: Dustov/Motti – (1) Bracciali/Fleming 7:6 (2), 6:3; Bednarek/Przysiężny – R. Ghedin/Grassi 6:4, 7:6 (8); (3) K. Beck/Zelenay – Ignatik/N. Moser 6:4, 3:6, 11:9; M. Fischer/Oswald – Hrbaty/J. Pospisil 6:3, 5:7, 10:6; Koubek/Peya – Crugnola/Ungur 3:6, 6:0, 10:2; Coetzee/Kowalczyk – (4) B. Battistone/Siljestrom 6:3, 3:6, 10:6; Elgin/Kudryavtsev – Ladeger/Moncada 6:1, 6:3; (2) Shamasdin/L. Zovko – Mektic/I. Zovko 6:4, 6:3.