MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5.

Bednarek i Przysiężny zagrają w finale

Tomasz Bednarek i Michał Przysiężny wygrali z Austriakami Martinem Fischerem i Philippem Oswaldem w półfinale turnieju w Oritsei.

T. Bednarek/M. Przysiężny6210
M. Fischer/P. Oswald468

Spotkanie swoim serwisem wygranym na sucho rozpoczęli rywale (0:1). Także Polacy dołożyli swojego gema (1:1). Bez breaków do stanu 3:3.

W siódmym gemie podanie stracił Fischer (4:3), a po chwili przełamany został Bednarek (4:4). Podwójny błąd Oswalda dał drugiego breaka naszej parze (5:4).

Rywale obronili pierwszą piłkę setową. Ale druga już wykorzystana przez Michała, który asem serwisowym z drugiego podania skończył tą partię 6:4.

Austriacy wygrali pierwszego gema (0:1), a w kolejnym odebrali podanie Przysiężnemu (0:2). Dołożyli własny serwis wygrany do zera (0:3).

Biało-czerwoni otworzyli konto w tym secie (1:3). Ale rywale nadal pewnie grają przy swoich podaniach (1:4). Kolejne gemy dla serwujących (2:5). Tomek popełnił podwójny błąd przy piłce setowej. Rywale wyrównali stan spotkania, zwyciężając 6:2.

W supertie-breaku wyrównana walka trwała do stanu (8:7). Polacy wywalczyli dwie piłki meczowe (9:7). Pierwsza została przez rywali obroniona (9:8). Druga dała seta (10:8) i awans do finału Michałowi i Tomkowi.

Bednarek sprawił sobie prezent na przypadające dziś urodziny.

Martin jest 171 w rankingu deblistów, jego partner – 108. W tym roku zwyciężyli w dwóch challengerach (Palermo, Ostrawa). W finale zawodów w Czechach pokonali Bednarka i Mateusza Kowalczyka 2:6, 7:6 (6), 10:8. W finale na zwycięzców czekają już Rosjanie Michaił Elgin i Alexandre Kudryavtsev.

Półfinały: Bednarek/Przysiężny – M. Fischer/Oswald 6:4, 2:6, 10:8; Elgin/Kudryavtsev – Koubek/Peya 6:7 (3), 6:3, 10:5.