MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Walczą na Arubie

Katarzyna Kaleta i Agata Sasin walczą w turnieju beach tenisa na karaibskiej wyspie Aruba.

Zawody cyklu ITF rozpoczęły się wczoraj na pięknej Palm Beach Aruba.

– Otrzymałyśmy zaproszenie do udziału w tej imprezie, dlatego też postanowiłyśmy skorzystać z okazji występu w tak egzotycznym miejscu. Sprawdzimy się w innych warunkach – mówi Kasia.

Kaleta zajmuje 35 miejsce w światowym rankingu tenisa na plaży. Sasin jest trenerką w PKT Pabianice. Wspólnie z Kasią zwyciężyły w jednej z edycji zawodów w łódzkiej Manufakturze.

Na Arubę wybrały się również zawodniczki z Włoch (dominują na świecie), Brazylii, Holandii, Francji, Niemiec czy Bermudów.

We wrześniu Kasia wraz z Aleksandrą Rosolską wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy. Zdobyła też złoto i srebro w krajowym czempionacie.